Mon

26

May

2014

Hasan Nasrallah "Direniş Bayramı" gününde konuştu

6Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, Güney Lübnan'ın düşman işgalinden kurtarılması ve direniş bayramının, Lübnan halkı ve tüm İslam ümmetinin bayramı olduğunu bildirdi.

İsrail'in Lübnan'ın güneyinden çekilmesinin 14. yıl dönümü dolayısıyla Binti Cubeyl kentinde düzenlenen kutlamalarda konuşan Seyyid Hasan Nasrallah, yıllar önce İngilizlerin bölge üzerindeki planlarını hatırlatarak, "İngilizler, İslam ümmetinin kalkınma ve uyanış fırsatlarını yok etmek için siyonistleri bölgemize  getirmişti.  Şimdi de bütün terörist ve tekfirciler Suriye'ye getirtiliyor" dedi.

Lübnan Hizbullah hareketi lideri konuşmasının bir başka bölümünde Suriye olaylarına temasla, Suriye'nin Arap dünyasının kalbi olduğunu ve tek başına Nil'den Fırat'a kadar siyonist projenin karşısında direndiğini, Lübnan ve Filistin direnişine destek verdiğini söyledi./05

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/315785-hasan-nasrallah-direni%C5%9F-bayram%C4%B1-g%C3%BCn%C3%BCnde-konu%C5%9Ftu

Read More 0 Comments

Sun

30

Mar

2014

Nasrullah Lübnan'ın durumu ve Suriye krizini değerlendirdi

9- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah genel sekreteri, Lübnan halkının kahir ekseriyetinin, kanunların belirttiği tarihte Lübnan'da yeni cumhurbaşkanının seçilmesini istediğini belirtti.

İRNA'nın bildirdiğine göre Seyyid Hasan Nasrullah dün akşam Lübnan el-Menar TV kanalı tarafından canlı olarak yayınlanan video konferansta yaptığı açıklamada Lübnan halkının çoğunun belirlenen yasal tarihte cumhurbaşkanlık seçimlerinin yapılmasını istediğini, buna göre direnişin de savunma stratejisi ve diğer konularla ilgili görüşmelere katılacağını belirtti.

Nasrullah ayrıca başta Trablus ve Beka olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde güvenlik sorunlarının çözümlenmesi için işbirliğine vurgu yaparak, suçlamalardan uzak yeni cumhurbaşkanının seçilmesini istedi.

Lübnan Hizbullah lideri, direnişin hiçbir tarafı göz ardı etmek istemediğine işaretle, günümüzde Lübnan'da huzurun sağlanması için ortamın hazır olduğunu, fakat Siyonist rejimin en büyük sorun olduğunu ve bazılarının ise bu sorunu görmezden gelmeye çalıştığını belirtti…..

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/312681-nasrullah-l%C3%BCbnan-%C4%B1n-durumu-ve-suriye-krizini-de%C4%9Ferlendirdi

Read More 0 Comments

Sat

21

Dec

2013

İsrail komploları Hizbullah'ın asıl meselesidir

8Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, terör rejimi İsrail'in komplolarının Hizbullah'ın asıl işi olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah genel sekreteri Hasan Nasrullah, hareketin üst düzey komutanlarından Hasan el'Lakis'in şehadeti münasebetiyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, "Tüm kanıtlar siyonist İsrail'in suikastın arkasında olduğunu gösteriyor" derken, "el'Lakis'in cephede ölmediğini ortaya atanlar yanılıyor; savaşın tam da orta yerinde şehit oldu" dedi.

Hizbullah lideri "suikasti üstlenen gruplar, ırkçı İsrail'e perdeleme yapıyor, iç karışıklık istiyorlar. Düşmanımız bellidir: İsrail" şeklinde konuştu.

Katillerin er ya da geç cezalandırılacağını belirten Nasrullah, konuşmasında iç ihtilaflara da temas ederek; "Hizbullah aleyhinde savaşın hükümetle veya anayasa üzerindeki ihtilaflarla alakası yok aksine onların asıl derdi direnişi ortadan kaldırmak" derken, son zamanlarda Lübnan ordusuna yönelik saldırıya da temasla; Lübnan ordusunun zayıflatılmasına yönelik saldırıların da kabul edilemez bir girişim olduğunu zira bu ordunun ülkenin savunma alanındaki tek ulusal kurum olduğunu söyledi.

Nasrullah, bugün Lübnanlıların tarihi bir fırsatla karşı karşıya olduklarını belirterek, bunu da halkın kendi iradesiyle cumhurbaşkanlarını seçme dahil olmak üzere, geçmişte bazı bölgesel nedenlerden dolayı yaşayamadıkları iç özgürlükler konusunda bugün sahip oldukları durum olduğunu belirtirken Fransa dahil bazı dış güçlerin müdahalelerinin de kaygı verici olduğunu söyledi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/293298-nasrullah-israil-komplolar%C4%B1-hizbullah-%C4%B1n-as%C4%B1l-meselesidir

Read More 0 Comments

Wed

04

Dec

2013

Nükleer anlaşmanın asıl kazananı bölge halkları olmuştur

11- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İran Nükleer anlaşmasının asıl kazanan tarafının bölge halkları olduğunu bildirdi.

Lübnan'ın OTV kanalına verdiği demecinde Nasrullah, bu anlaşmanın çok önemli yankılarının olacağını ve bu anlaşmada asıl kazanan tarafın kuşkusuz bölge halkları olduğunu söyledi.

Bölgede bazı Arap yönetimlerin bölgesel bir savaş çıkarmak peşinde olduklarını, ancak böyle bir savaşın ateşinin tüm bölgeyi yakacağını ve İran'ın nükleer anlaşmasının en önemli etkisinin bu savaş bulutunu bölge üzerinden uzaklaştırmak olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrullah, konuşmasının bir başka bölümünde ise Amerika'nın İran ile ilişki kurmak peşinde olduğunu belirterek, ABD'nin İran karşısındaki siyasetlerinin değiştiğine tanık olduklarını ancak İran'ın bu konuda acele etmediğini ve ihtiyatlı davrandığını söyledi.

İran İslam Cumhuriyetinin bölge ve dünyadaki önemini vurgulayan Hizbullah Genel Sekreteri,  İran'ın bölgenin çok önemli bir ülkesi olduğunu ve kendilerinin birçok konuda İran'a danıştıklarını söyledi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/292277-nasrullah-n%C3%BCkleer-anla%C5%9Fman%C4%B1n-az%C4%B1l-kazanan%C4%B1-b%C3%B6lge-halklar%C4%B1-olmu%C5%9Ftur

Read More 0 Comments

Tue

12

Nov

2013

Nasrullah Sünni alimin öldürülmesini kınadı

Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Hz. İmam Hüseyin'in (S) şehadetinin yıldönümünü doğrultusunda Beyrut'un güneyinde düzenlenen  matem merasiminde yaptığı konuşmada Lübnan'ın kuzeyinde yer alan Trablus'ta Sünni bir İslam aliminin öldürülmesini kınadı.

Daha önce de birkaç kez uğradığı suikastten salim kurtulan Sünni İslam alimine yönelik  düzenlenen terörist saldırıyı sert dille kınayan Nasrullah, bu saldırının asıl hedefinin  direniş hattına darbe indirmek olduğunu belirtirken,  bu saldırıyı gerçekleştirenlerin tekfirci düşüncesi karşısında kimseyi görmek istemeyenler olduğunu söyledi.

Nasrullah, bazı Sünni grupların sözde vatanı savunduklarını ama  sözkonusu cinayet karşısında tepki göstermemelerini ise eleştirdi.

http://turkish.irib.ir/haberler/filistin/item/291080-nasrullah-s%C3%BCnni-alimin-%C3%B6ld%C3%BCr%C3%BClmesini-k%C4%B1nad%C4%B1

http://turkish.irib.ir/haberler

Read More 0 Comments

Tue

29

Oct

2013

Nasrullah'tan Suriye krizinin çözümü zaruretine vurgu

9Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah hareketi lideri, Suriye krizinin diplomatik yollarla çözümlenmesi zaruretini vurguladı.

Tasnim haber ajansının bildirdiğine göre dün Beyrut'un güneyinde yer alan Zahiye bölgesinde video konferans aracılığı ile halka hitaben konuşan Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye krizinin diplomatik yollarla çözümlenmesi zaruretini vurgulayarak tüm ülkelerden bu krizin çözümlenmesi yönünde katkıda bulunmalarını istedi.

Suriye'de terör saldırıları sonucu çok sayıda suçsuz insanın hayatını kaybettiğini hatırlatan Nasrullah, artık tüm dünyanın Suriye krizinin tek çözüm yolunun diplomatik görüşmeler olduğunu sonucuna vardığını bildirdi.

Hizbullah lideri ayrıca Suudi Arabistan'ın savaş yorgunu ülkede bir siyasi çözümü engelleme niyetinde olduğunu da belirtti.

Suudi Arabistan'ın "Suriye'de siyasi bir çözüm umutları" yüzünden "çok kızgın" olduğunu açıklayan Hizbullah lideri, Riyad'ın on binlerce savaşçı göndererek ve yaklaşık 30 milyar dolar harcayarak Beşar Esad rejiminin çökmesi için çabaladığını söyledi.

Nasrullah, Cenevre 2 barış görüşmeleri için Suudi Arabistan'ın fırsatı kaçırmamasını tavsiye etti, "zamanın muhaliflerin yanında olmadığını" bildird

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/290187-nasrullah-tan-suriye-krizinin-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC-zaruretine-vurgu

Read More 1 Comments

Tue

24

Sep

2013

Hizbullah'ta kimyasal silah olduğu iddiaları komik

9- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah Genel sekreteri, Lübnan halkından bu ülkenin güvenliğinin sağlanması için Lübnan güvenlik güçleri ile işbirliğinde bulunmalarını istedi.

Lübnan'ın el Meyadin televizyonunun bildirdiğine göre Lübnan Hizbullah Hareketi Genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Güney Beyrut çevresindeki güvenlik gelişmelerine temasla, tüm Lübnan halkından, ülkenin güvenliği konusunda yakın işbirliğinde bulunmalarını istedi.

Lübnan'ın Hizbullah lideri Hasan Nasrullah, Suriye'nin kimyasal rezervlerine Hizbullah'ın ulaşabilme konusunda Amerikan tarafının dile getirdiği iddiaları "komik" olarak değerlendirdi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/288289-nasrullah-hizbullah-ta-kimyasal-silah-oldu%C4%9Fu-iddialar%C4%B1-komik

0 Comments

Fri

16

Aug

2013

Hizbullah asla İsrail'e Lübnan'a girme izni vermeyecek

9- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, siyonist İsraillilerin Lübnan topraklarına gireceği her noktada direnişi karşısında bulacağını ve Hizbullah'ın asla siyonistlerin Lübnan topraklarına adım atmasına izin vermeyeceğini bildirdi.

Dün akşam el-Mayadin televizyonuna açıklamada bulunan Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Güney Lübnan'da vuku bulan son olaylara temasla, geçen hafta siyonistlerin güzergâhı üzerinde infilak eden mayının, direniş tarafından siyonist askerlerin avlanması amacıyla yerleştirilmiş yeni nesil mayınlar olduğunu söyledi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/285866-hasan-nasrullah-hizbullah-asla-israil-e-l%C3%BCbnan-a-girme-izni-vermeyecek

Read More 0 Comments

Sat

03

Aug

2013

Nasrullah İslam ülkelerinden Filistin davasına sahip çıkmalarını istedi

9- Türkçe (Turkish)

Lübnan İslami Direniş Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Hizbullah'ın Filistin davası ve Kudüs'e yönelik sorumluluklarını taşımaya devam edeceğini vurgulayarak, siyonist İsrail'in yok edilmesinin İslam ülkeleri ve İslam ümmeti için bir zaruret olarak nitelerken siyonist İsrail'in, İslam topraklarını işgal ettiğini dile getirdi.

http://turkish.irib.ir/haberler/filistin/item/285142-nasrullah-islam-%C3%BClkelerinden-filistin-davas%C4%B1na-sahip-%C3%A7%C4%B1kmalar%C4%B1n%C4%B1-istedi

Read More 0 Comments

Thu

25

Jul

2013

Hizbullah için önemli olan halkın desteği ve sevgisidir

12- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Direnişe Destek Heyeti tarafından verilen iftar münasebetiyle yaptığı konuşmasında AB'nin Hizbullah'la ilgili kararını değerlendirdi.

Nasrullah,  el-Menar televizyonu aracılığıyla yayımlanan konuşmasında, önemli olan Direnişin halk tarafından desteklenmesi ve benimsenmesi olduğunu belirterek, "Hizbullah, itibarını Lübnan halkından, Arap ve İslam dünyasından ve dünyanın diğer yerlerinden almaktadır. Bu itibar, Hizbullah'ın fedakârlıklarının ve gücünün bir sonucudur, Bu itibar, Hizbullah'ın sahadaki zaferlerinin bir sonucudur" dedi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/284632-nasrullah-hizbullah-i%C3%A7in-%C3%B6nemli-olan-halk%C4%B1n-deste%C4%9Fi-ve-sevgisidir

Read More 0 Comments

Sat

20

Jul

2013

Direniş Lübnan'da ABD ve ırkçı İsrail'in hedeflerini yenilgiye uğratmıştır

10- Türkçe (Turkish)

Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Cuma akşamı Direnişe Destek Heyeti tarafından verilen iftarda bir konuşma yaptı.

Lübnan direnişinin, somut ve açık bir bakış açısına, hedeflere ve misyona sahip olduğunu belirten Nasrullah, direnişin bakışındaki ve hedeflerindeki bu açıklık, onun 1982'de işgal edilen toprakları kurtarmaya ve esirleri özgürleştirmeye çalışmasına neden olduğunu belirtti ve 'Bunu yaparken de tüm Lübnan'ı tehlikelerden koruma sorumluluğunu üstlendiği iddiasında olmadı; her zaman bu sorumlulukta orduyla ve güvenlik güçleriyle ortak olduğunu bildirmiştir' dedi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/284299-nasrullah-direni%C5%9F-l%C3%BCbnan-da-abd-ve-%C4%B1rk%C3%A7%C4%B1-israil-in-hedeflerini-yenilgiye-u%C4%9Fratm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r

Read More 0 Comments

Sun

26

May

2013

Hizbullah lideri Nasrullah'tan bölge gelişmeleriyle ilgili açıklama

9- Türkçe (Turkish)

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, güney Lübnan'ın 25 Mayıs 2000'de ırkçı İsrail işgalinden kurtarılmasının yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmasında, ırkçı İsrail'in 1948'de işgal ettiği Filistin topraklarında kurulmasının sadece Filistin halkı için bir facia olmadığını  aynı zamanda  bütün Arap milletleri için bir musibet olduğunu söyledi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/280882-hizbullah-lideri-nasrullah-tan-b%C3%B6lge-geli%C5%9Fmeleriyle-ilgili-a%C3%A7%C4%B1klama

Read More 0 Comments

Fri

10

May

2013

Nasrullah bölge gelişmelerini değerlendirdi

10- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah genel sekreteri, Siyonist rejim ile toprak takası projesine destek verdikleri için Arap ülkelerini eleştirerek, bu konunun Arap tarihinde utanç verici bir olay olduğunu belirtti.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/279952-nasrullah-b%C3%B6lge-geli%C5%9Fmelerini-de%C4%9Ferlendirdi

 

 

 

Read More 0 Comments

Wed

01

May

2013

Hizbullah: Direniş düşmanların girişimlerine karşı tam hazırlıklıdır

15- Türkçe (Turkish)

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, el-Menar ve el-Meyadin televizyonları tarafından canlı olarak yayımlanan konuşmasında Lübnan'ı ve bölgeyi ilgilendiren konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/279421-hizbullah-direni%C5%9F-d%C3%BC%C5%9Fmanlar%C4%B1n-giri%C5%9Fimlerine-kar%C5%9F%C4%B1-tam-haz%C4%B1rl%C4%B1kl%C4%B1d%C4%B1r

Read More 0 Comments

Thu

28

Feb

2013

Hizbullah Genel Sekreteri Lübnan ve Bölge meseleleri hakkında açıklamada bulundu

Türkçe (Turkish)
Hizbullah Genel Sekreteri Lübnan ve Bölge meseleleri hakkında açıklamada bulundu   
Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, kendisinin sağlık durumu ve Hizbullah hakkında ileri sürülen yalanları cevapladı.
http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/276076-hizbullah-genel-sekreteri-l%C3%BCbnan-ve-b%C3%B6lge-meseleleri-hakk%C4%B1nda-a%C3%A7%C4%B1klamada-bulundu

1 Comments