Fri

06

Jun

2014

زمان سخنرانی امروز سید حسن نصرالله

فارسی (Farsi)
دبیر کل حزب الله لبنان، روز جمعه ساعت 18:30 به وقت تهران به مناسبت مراسم بزرگداشت علامه شیخ "مصطفی قصیر عاملی"، سخنرانی خواهد کرد.
منابع نزدیک به حزب الله لبنان اعلام کردند سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله، روز جمعه در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت علامه شیخ مصطفی قصیر برگزار می شود، سخنرانی خواهد کرد.
این منابع افزودند سید حسن نصرالله در سخنان خود به موضوع انتخابات سوریه و نیز خلأ سیاسی در لبنان و پیامدهای جدی آن بر این کشور در سایه بحران های فراروی منطقه، خواهد پرداخت.
 
نگرانی اسرائیل از بروز جنگ جدید در لبنان در پی افزایش توانمندی های نظامی حزب الله، یکی دیگر از محورهای سخنرانی سید حسن نصرالله خواهد بود.
Read More 3 Comments

Thu

05

Jun

2014

اجازه نامه امام خمینی (ره) به آقاى سيد حسن نصراللَّه، در امور حسبيه و شرعيه‏

امام خميني- سيد حسن نصر الله
امام خميني- سيد حسن نصر الله

صحيفه امام، ج‏15، ص: 338
اجازه نامه امام خمینی (ره) به آقاى سيد حسن نصراللَّه، در امور حسبيه و شرعيه‏

 

زمان: 1360 ه. ش./ 1401 ه. ق‏
مكان: تهران، جماران‏
موضوع: اجازه در امور حسبيه و شرعيه‏
مخاطب: سيد حسن نصر اللَّه- لبنان‏
بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏
.الحمد للَّه رب العالمين، و الصلاة و السلام على محمد و آله الطاهرين، و لعنة اللَّه على اعدائهم اجمعين
و بعد، جناب حجت الاسلام آقاى حاج سيد حسن نصر اللَّه- دامت افاضاته- از طرف اين جانب مجازند در تصدى امور حسبيه و اخذ وجوه شرعيه و صرف مظالم عباد و زكوات و كفّارات را در مصارف مقرره شرعيه؛ و در مورد سهمين مباركين نيز مجازند در اخذ و صرف آن در مخارج خودشان به نحو اقتصاد؛ و در مورد ما زاد بر مخارج نيز مجازند نصف آن را در مخارج سادات عظام- كثر اللَّه أمثالهم- و ترويج شريعت مقدسه صرف نموده و نصف ديگر را ارسال دارند
«و اوصيه- ايّده اللَّه تعالى- بما اوصى به السلف الصالح من ملازمة التقوى و التجنب عن الهوى و التمسك بعروة الاحتياط فى امور الدين و الدنيا؛ و ان لا ينسانى من صالح دعواته»؛ و السلام عليه و على إخواننا المؤمنين و رحمة اللَّه و بركاته
روح اللَّه الموسوي الخمينى‏

Read More 0 Comments

Tue

27

May

2014

تمرکز نصرالله بر سه موضوع اساسی

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

برخی نکات سخنرانی جدید دبیرکل حزب الله لبنان به تامل و بررسی بیشتر و نتیجه گیری های لازم نیاز دارد که در این بخش به آنها اشاره کرده ایم؛

 

نخست؛ نبرد علیه رژیم صهیونیستی

1. باور پیروزی مقاومت؛ طی چند دهه اخیر حزب الله و محور مقاومت همواره در نبرد با رژیم صهیونیستی پیروز بوده و این مسئله به باوری تغییر ناپذیر تبدیل شده است.

2. خیانتکاران به اسلام؛ مرتبط کردن اقدامات گروههای تروریستی به اسلام (با طراحی صهیونیستها) یک جنایت بزرگ و خیانت در حق اسلام است.

3. توان بازدارندگی مقاومت لبنان در برابر دشمن صهیونیستی همیشه در حال افزایش و تقویت است ودر این موضوع حد و مرزی وجود ندارد.

4. عوامل اصلی تقویت محور مقاومت؛ کمکهای ایران و سوریه در تقویت توان بازدارندگی مقاومت قابل چشم پوشی نیست.

5. هراس رژیم صهیونیستی از برقراری آرامش و ثبات در لبنان نشانه ای واضح از شکست تل آویو در برابر مقاومت است.

6. اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی به خاطره ها پیوسته است.

7. واکنش حزب الله در برابر هر گونه دخالت مرزی رژیم صهیونیستی در لبنان قاطع و مستحکم خواهد بود.

 

دوم؛ سوریه

1. اذعان جبهه مخالف به درستی تحلیل مقاومت لبنان؛ تمام تحلیلهای حزب الله درباره سوریه درست بود و جریانهای سیاسی لبنانی و منطقه ای به طور پشت پرده دیدگاه ما را تایید کرده و از حزب الله قدردانی کرده اند.

2. سوریه؛ قلب جهان عرب، حامی کشورهای عربی و تنها کشور عربی که با رژیم صهیونیستی وارد معامله نشده است.

3. هنوز جزئیات مهمی از جنگ جهانی علیه سوریه بر ملا نشده و تا یک سال دیگر شاهد افشا شدن مسائل پشت پرده بسیاری خواهیم بود.

4. "ارائه تصویری واضح از طرح آمریکا برای منطقه ؛ ایجاد کشورهایی در منطقه به تعداد گروههای مسلح" : طرح تجزیه کشورهای منطقه به چندین کشور مجزا که در هر کدام از آنها یک گروه مسلح همچون داعش، النصره و ... یک کشور خودمختار داشته باشند. در این طرح همچون گذشته موضوع قومیتها مطرح نیست و طرح بزرگتر و خطرناکتری دنبال می شود.

5. انگلیس عامل اصلی ایجاد رژیم صهیونیستی در منطقه و پیامدهای بعدی و معضلات مرتبط به آن بوده است.

6. سوریه الگوی اصلی تکرار طرحهای استعماگران در منطقه بوده است؛ در این طرح آمریکا دیگر کشورهای غربی با همه توان و گسیل تروریستهایی از کل جهان در تلاش برای شکست محور مقاومت بودند.

7. توطئه علیه سوریه شکست خورده است و پایداری رهبری، ملت و ارتش سوریه علت اصلی شکست این جنگ جهانی بوده است.

8. "نقاب از چهره تروریستها افتاده است"؛ تروریستهای بازگشته از سوریه به معضلی منطقه ای و جهانی تبدیل شده و کشورهای جبهه متخاصم سوریه به تازگی به این مسئله پی برده اند.

9. "نقش رژیم صهیونیستی در تحولات سوریه بر ملا شده است".

10. دیدار سران ائتلاف مخالفان سوری با گروههای شکست خورده و معلوم الحال نظیر منافقین نشانه آشکار شکست گروههای تروریستی در سوریه است.

11. پیروزی محور مقاومت در سوریه به معنای شکست گروه دیگر (تروریستها) است و گروههای مسلح دیگر امکان پیروزی را از دست داده اند.

12. جبهه متخاصم سوریه طرح شکست برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری را دنبال می کند. تهدیدات گروههای تروریستی داعش، النصره و القاعده علیه مردم سوریه در راستای عدم مشارکت آنها در انتخابات بخشی از این طرح خطرناک است.

13. طرحی که در سال 2006 با عنوان خاورمیانه بزرگ در لبنان شکست خورد در سال 2011 با نسخه ای جدید در سوریه به اجرا درآمد. تنها مکان اجرای طرح غربیها از لبنان به سوریه تغییر کرده است.

14. "پیش بینی تحولات آینده"؛ کشورهایی که زمانی علیه سوریه توطئه می کردند برای ارتباط با این کشور پیشقدم خواهند شد.

 

سوم؛ لبنان

1. مقاومت در بین مردم لبنان رسوخ کرده و نهادینه شده است؛ بحث درج کلمه "مقاومت" در بیانیه وزارتی دولت لبنان به میزان ایجاد این باور در بین مردم، اهمیت ندارد.

2. لبنان در مرحله سرنوشت ساز و حساسی قرار دارد و هنوز فرصت تصمیم گیری جریانهای سیاسی بدون دخالت خارجی وجود دارد.

3. معرفی گزینه چالشی (سمیر جعجع توسط جریان 14 مارس) در راستای جلوگیری از رسیدن گزینه اصلی و جدی ریاست جمهوری در لبنان (میشل عون) به کرسی مورد نظر است. همه می دانند که گزینه چالشی مطرح شده هیچ بختی برای ریاست جمهوری در لبنان ندارد و این یک بازی سیاسی است.

4. طرح اصلی مورد نظر برخی جریانهای سیاسی در لبنان معرفی گزینه چالشی در راستای تمدید مهلت ریاست جمهوری فعلی (میشل سلیمان) بود که شکست خورد و به جایی نرسید.

5. حزب الله به اتهامات درباره مسئولیتش در ایجاد خلاء سیاسی در لبنان پاسخی نمی دهد اما هرگز تسلیم بازیهای سیاسی نخواهد شد و با ریاست جمهوری گزینه های ضد محور مقاومت صریحا مخالف است.

 

http://www.mehrnews.com/detail/News/2299076

Read More 0 Comments

Sun

25

May

2014

نصرالله: طرح «اسرائیل بزرگ» سقوط کرد

4- فارسی (Farsi)

نصرالله: طرح «اسرائیل بزرگ» سقوط کرد/پروژه آمریکا در سوریه شکست می‌خورد و سوریه پیروز می‌شود

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم جشن چهاردهمین سالروز «عید مقاومت و آزادسازی 2000» در شهر «بنت جبیل» از آغاز شکست طرح حمله به مقاومت در منطقه سخن گفت و تاکید کرد که سقوط «پروژه اسرائیل بزرگ» مهمترین دستاورد پیروزی مقاومت در سال 2000 است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم باشکوهی که مقاومت اسلامی لبنان، یکشنبه چهارم خرداد در شهر «بنت جبیل» واقع در جنوب این کشور برگزار کرد، اعلام کرد که شکست طرح حملات آمریکا و غرب به مقاومت در منطقه آغاز شده است طرح این کشور در سوریه شکست خواهد خود و سوریه و محور مقاومت بزودی پیروز خواهند شد.

نصرالله تاکید کرد: در این جبهه پایداری شده است. سقوط این طرح [جنگ علیه سوریه و مقاومت] آغاز شده است. به شما می‌گویم که طرح جنگ سوریه شکست خواهد خورد و سوریه و محور مقاومت و امت اسلامی پیروز خواهند شد و اجازه نخواهند داد که طرح آمریکایی، ایده‌ها و برنامه‌هایش بر ما تحمیل شود. آن روز خواهد آمد که همه در آن بایستند زمانیکه همه حقایق آشکار شود و همه ملت‌ها و دولت‌های منطقه بروند و از سوریه و مردمش به دلیل ایستادگی‌شان و پیروزی‌شان تشکر کنند. زیرا آنان بعدا خواهند فهمید که سوریه با ایستادگی خودش چه خطراتی را دفع کرد و چه پیادمدهایی را از کل منطقه بخصوص از فلسطین دور کرد.

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930304001644#sthash.96XwE61f.dpuf

Read More 0 Comments

Sun

25

May

2014

کلمة السيد نصرالله من بنت جبيل في 25 أيار

Read More 0 Comments

Sun

25

May

2014

پیش بینی آیت‌الله خامنه‌ای درباره عقب‌نشینی اسراییل- السيد الخامينائي عن الانسحاب الاسرائيلي

Read More 2 Comments

Sat

24

May

2014

ظریف، عید مقاومت و پیروزی را به سید حسن نصرالله تبریک گفت

فارسی (Farsi)

خبرگزاری ایرنا

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با ارسال پیامی، عید مقاومت و پیروزی و سالروز آزادسازی جنوب لبنان را به «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان تبریک و تهنیت گفت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این پیام تصریح کرده است: حماسه تاریخی و فراموش نشدنی عقب نشینی ذلت بار اشغالگران صهیونیست از جنوب لبنان، یادآوری ایثار، فداکاری، مقاومت و اراده راسخ فرزندان دلاور لبنان و رزمندگان غیور مقاومت است.

در ادامه این پیام آمده است: اینجانب عید مقاومت و آزادسازی و سالروز این رخداد بزرگ را خدمت جنابعالی، رزمندگان مجاهد حزب الله و ملت بزرگ لبنان صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرده است: بدون شک این پیروزی بزرگ در سایه جانفشانی شهدای عزیز مقاومت، پایداری وصف ناپذیر ملت لبنان و مدیریت و رهبری بی نظیر جنابعالی و سایرمسئولان فهیم لبنان خلق گردید و نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات ملت های مسلمان منطقه و آزادیخواه جهان رقم زد.

وزیر امور خارجه ایران در پایان اظهار داشته است: سربلندی و سرافرازی جنابعالی، رزمندگان مقاومت و ملت بزرگ لبنان را ازخداوند متعال مسالت می نمایم.

روز 25 ماه مه سال 2000 میلادی صهیونیست ها از خاک لبنان توسط نیروهای مقاومت این کشور اخراج و بخش های عظیمی از سرزمین های اشغالی لبنان آزاد شد و از 14 سال قبل تاکنون همزمان با این روز در لبنان به عنوان عید مقاومت و پیروزی جشن گرفته می شود.

http://www.irna.ir/fa/News/81175816/%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87/%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%81__%D8%B9%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C_%D8%B1%D8%A7_%D8%A8%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D8%AF_%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9_%DA%AF%D9%81%D8%AA

Read More 0 Comments

Wed

07

May

2014

سیدحسن نصرالله به مناسبت "عید مقاومت و آزادی" سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

الخبر پرس به نقل از بیانیه صادر شده از سوی حزب الله لبنان نوشت که سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب به مناسبت عید آزادی و مقاومت ، روز 24 می(4 خرداد) در بنت جبیل سخنرانی خواهد کرد.

این بیانیه از مردم لبنان دعوت کرده که در این مراسم که به نام "وطنی با هویت مقاومت" برگزار می شود، شرکت کنند.

این مراسم روز شنبه 24 می در ساعت پنج و نیم بعد از ظهر در منطقه بنت جبیل نزدیکترین مرز لبنان به سرزمین های اشغالی و در محوطه مجتمع موسی عباس برگزار خواهد شد.

 

حزب الله لبنان همه ساله این روز را که روز مقاومت و آزاد سازی جنوب لبنان نامیده، جشن می‌گیرد، این در حالی است که در سال جاری میلادی، این روز با پایان مهلت قانونی ریاست جمهوری میشل سلیمان نیز همزمان شده است.

http://abna.ir/persian/service/middle/archive/2014/05/07/607023/story.html

Read More 0 Comments

Tue

06

May

2014

سید حسن نصرالله مردی دوراندیش و دارای راهبردی بلند مدت است

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

کولونل میشل گویا و مارک انطوان برایان دو تحلیلگر و کارشناس نظامی فرانسوی، درباره حمله 2006 به لبنان کتابی را تحت عنوان «اسرائیل در جنگ با حزب الله» تالیف کردند.

این دو، در توصیف و تشریح ویژگی‌های حزب‌الله ابتدا به رهبری حسن نصرالله دبیر کل این حزب از سال 1992 اشاره کرده و از او به‌عنوان مردی دوراندیش که دارای راهبردی درست و بلندمدت است، یاد می‌کنند.

مارک انطوان نیز معتقد است که ارتش کوچک سید حسن نصرالله با خرید زمین در جنوب لبنان و ساخت منازل مسکونی، در حال توسعه سامانه دفاعی خود است زیرا اگر اسرائیل در صدد حمله جدید به لبنان بر آید، این ساختمان‌های مسکونی به مانعی در برابر نفوذ اسرائیلی‌ها تبدیل خواهد شد.

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/356775

Read More 0 Comments

Tue

06

May

2014

حمایت آیت‌الله نوری همدانی از مواضع سیدحسن نصرالله

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به نیاز جامعه به رهبری هدایت‌کننده گفت: در این شرایط و با توجه به مشکلات روز

جامعه وجود رهبری مانند سیدحسن نصرالله نیاز است که بتواند شجاعانه در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی کند.

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/359136

 

Read More 0 Comments

Tue

29

Apr

2014

درخواست سید حسن نصرالله برای کنترل محتوای برخی شبکه‌های ماهواره‌ای از قم

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

استاندار قم گفت: برادر عزیزم سید حسن نصرالله هفته گذشته هیئتی را فرستادند و من پذیرای ایشان بودم و از من خواستند که برخی از شبکه‌های ماهواره ای که از قم تغذیه می‌شوند، کنترل شوند و گله مند بودند که چرا چنین زمینه ای در قم فراهم شده است تا برای ایشان مشکل ایجاد شود.

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/354431

Read More 0 Comments

Thu

10

Apr

2014

ترجمه کامل مصاحبه‌ی سیدحسن نصرالله با روزنامه لبنانی السفیر

 

آیا جنبش‌های جهان عرب به نفع اسرائیل بود؟

فارسی (Farsi)
khamenei.ir
السفیر: با توجه به حوادث یبرود و قلمون و تدابیری که در داخل اندیشیده شد به نظر شما آیا خطر انفجارها [در مناطق مختلف لبنان] کاهش پیدا کرده است یا همچنان وجود دارد؟

سید حسن نصرالله: می‌شود گفت خطر انفجارها تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است. هم به دلیل تحولات میدانی منطقه‌ی قلمون که منجر به تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های ساخت خودرو[های بمب‌گذاری شده] و مراکز کشف‌شده توسط نیروهای سوری شد؛ چه در شهر یبرود و چه در شهرک رأس العین و هم به علت تلاش‌های چشمگیر امنیتی که ارتش لبنان و دستگاه‌های رسمی امنیتی در جهت انهدام باندهای واردات، تقسیم و منفجرکردن خودروهای بمب‌گذاری شده به انجام رساندند.
  به طور کلی می‌توانیم بگوییم این خطر بسیار کاهش پیدا کرده است ولی کاملا از بین نرفته است. این مسئله همچنان به تلاش بیش‌تر در مرزهای سوریه و داخل لبنان نیاز دارد.
السفیر: برخی رسانه‌ها می‌گویند اهالی ضاحیه‌ی جنوبی به واسطه‌ی تدابیر امنیتی احساس خفقان می‌کنند و نقل مکان از ضاحیه به مناطق دیگر در حال افزایش است. آیا این نمی‌تواند به رابطه‌ی مقاومت و هوادارانش صدمه بزند؟
سید حسن نصرالله: این توصیف دقیق نیست و مبالغه‌آمیز است. هر کسی می‌تواند در ضاحیه‌ی جنوبی رفت و آمد کند و ازدحام را با چشمان خودش ببیند. نقل مکان و مهاجرتی هم به سوی دیگر مناطق در کار نیست. شاید بعضی خانواده‌ها با تصمیم شخصی و بسیار محدود این کار را انجام دهند. ولی این صدمه‌ای نمی‌زند. اتفاقا خوب است فشار از ضاحیه برداشته شود و برخی خانواده‌ها به جنوب و بقاع بازگردند. در هر صورت در ضاحیه‌ی جنوبی به دلیل جمعیت زیاد احساس خفگی وجود دارد.
....
Read More 1 Comments

Mon

07

Apr

2014

مشروح مصاحبه سید حسن نصرالله با روزنامه السفیر

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

۱/ نصرالله فاش کرد

پیشنهاد جدید به بشار اسد برای قطع روابط با ایران در ازای حل مشکلات سوریه

دبیرکل حزب‌الله لبنان از پیشنهاد جدید به بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه مبنی بر قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران و جنبش‌های مقاومت در ازای حل مشکلات این کشور پرده برداشت.

سید حسن نصر الله در مصاحبه تفصیلی با روزنامه لبنانی السفیر، اعلام کرد که بسته انفجاری که در مزارع «شبعا» یک گشتی اسرائیلی را اواسط ماه مارس هدف قرار داده بود و حزب الله تاکنون مسئولیت آن را نپذیرفته، کار مقاومت است.

وی تصریح کرد که این اقدام بخشی از پاسخ حزب الله به حمله اسرائیل است که یکی از مواضع مقاومت را در منطقه «جنتا» در مناطق مرزی را هدف قرار داده بود. سید حسن نصر الله معتقد است که دشمن اسرائیلی پیام را به خوبی دریافت کرده است. در اینجا موضوع قواعد درگیری نیست بلکه مسئله بازدارندگی است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000133#sthash.SIdpDKN0.dpuf

خبرگزاری فارس: جبهه مقابل نظام سوریه از هم پاشیده است/جهان بعد از شکست به ژنو رفت

۲/ سیدحسن نصرالله:

مقاومت آماده و قویتر از گذشته است/ به اسرائیل اجازه تغییر در «قواعد بازی» را نمی‌دهیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر آمادگی کامل مقاومت برای مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کرد اجازه نخواهیم داد دشمن اسرائیلی قواعد بازی را تغییر دهد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000211#sthash.WgxdDOsr.dpuf

۳/ سیدحسن نصرالله:

خیلی دیر به سوریه رفتیم/ افزایش حامیان حضور نظامی حزب‌الله در سوریه

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اعلام اینکه میزان حمایت از ورود نظامی حزب‌الله در سوریه بعد از بمب‌گذاری‌ها در ضاحیه افزایش یافته است، گفت: ما دیر به سوریه رفتیم و اقدام نظامی در آن را دیر آغاز کردیم.

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000311#sthash.6pDbsHhg.dpuf

۴/سیدحسن نصرالله:

«جنگ فرسایشی» در سوریه ادامه دارد/ تروریست‌ها قادر به اشغال دمشق نیستند

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد که سوریه از مرحله سرنگونی نظام و خطر تجزیه عبور کرده است و تروریست‌ها حتی با ده هزار نیرو نیز نمی‌توانند دمشق را بگیرند.

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000298#sthash.G23oujIe.dpuf

۵/سیدحسن نصرالله:

اسرائیل همه گزینه جز «بقای اسد» را ترجیح می‌دهد/ گروه‌های به اصطلاح جهادی توان تهدید اسرائیل را ندارند

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: بنده شک ندارم که طرف اسرائیلی به طور یقین همه گزینه‌ها جزو گزینه بقای نظام «بشار اسد» را در سوریه ترجیح می‌دهد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000324#sthash.DRFJlZtr.dpuf

۶/ سیدحسن نصرالله:

جبهه مقابل نظام سوریه از هم پاشیده است/جهان بعد از شکست به ژنو رفت

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که جبهه اصلی مقابل نظام سوریه شامل عربستان، قطر، ترکیه و مصر از هم پاشیده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000361#sthash.fXE0hugS.dpuf

۷و پایانی/سیدحسن نصرالله:

آمریکا در قبال انقلاب‌های منطقه سردرگم بود/اسرائیل به دنبال تجزیه کشورهای عربی است

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930118000654#sthash.xtnfUzYz.dpuf

Read More 0 Comments

Tue

01

Apr

2014

سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن نصرالله در مراسم افتتاح انجمن فرهنگی و ادبی جبل عامل

فارسی (Farsi)

khamenei.ir
ترجمه کامل

مسئله موضع سیاسی است نه ورود نظامی‌

مسئله موضع سیاسی است نه ورود نظامی‌


اعوذ بالله من الشیطان الرجیم.
بسم الله الرحمن الرحیم.
والحمدلله رب العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبیینا خاتم النبیین ابی القاسم محمد بن عبدالله و علی آله الطیبین و اصحابه المنتجبین و علی جمیع الانبیاء والمرسلین.

السلام علیکم جمیعا و رحمت الله و برکاته.

وظیفه‌ی بنده نیز هست که حضور همگی شما را در این دیدار مبارک و موعد عزیز تبریک بگویم. موعدی که -همچنان که برادران به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشاره کردند. - از تابستان گذشته منتظر آن بودیم تا این که خداوند (سبحانه و تعالی) خواست امروز توفیق یافتیم این انجمن، سازمان و بنا را تأسیس کنیم تا متناسب با تخصص، نقش و ماهیتش به این کارنامه‌ی مسیر پیوسته‌ی بلنداقبال پیروز بپیوندد ان شاءالله.

بنده امروز می‌خواهم در دو بخش صحبت کنم. در بخش اول به برخی مبانی اشاره خواهم کرد و از آن‌جا وارد جبل عامل و سپس شعر و ادبیات جبل عامل خواهم شد. بعد از آن سراغ بخش دوم خواهم رفت و قصد دارم از برخی مسائل روز و مسئولیت‌های لازم صحبت کنم. البته برخاسته از بخش اول. در بخش دوم کمی از سیاست سخن خواهیم گفت اما بگذارید بخش اول را متناسب با این موعد تلقی کنیم و پلی برای رسیدن به شرایط روز قرار دهیم.

...

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=26032

 

Read More 0 Comments

Sat

29

Mar

2014

تنها گزینه پیش روی ملت‌های منطقه و لبنان مقاومت بوده است

4- فارسی (Farsi)

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان پروژه صهیونیسم را چالش همیشگی خواند و گفت که تنها گزینه پیش روی ملت‌های منطقه و لبنان گزینه مقاومت بوده است.

سخنرانی «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در افتتاحیه همایش فرهنگی ـ ادبی «جبل عامل» و همچنین تئاتر «پیروزی» از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

این همایش بعد از ظهر امروز شنبه به وقت بیروت در شهرک «عیناثا» واقع در جنوب لبنان آغاز به کار کرده بود.

سید نصر الله سخنرانی امروز خود را دارای دو بخش اعلام کرد و افزود: در بخش نخست درباره جبل عامل و درباره شعر و ادبیات در این منطقه سخن خواهم گفت و در بخش دوم دراره برخی از تحولات معاصر سخن خواهم گفت.

وی مطرح ساختن سئوالی مبنی بر اینکه معادله سه گانه (ارتش، ملت و مقاو.مت) کجا شکست خورد و کسانی که از شکست این معادله سخن به میان می‌آورند،‌کجا پیروز شدند؟ افزود: ابن معادله در آزاد سازی سرزمین پیروز شد. جایی که همه جهان در تحقق آن ناکام ماند. مقاومت در بازگرداندن اسیران موفق شد و در کنار ارتش و ملت موفق به پاسداری از مرزها شد. معادله سه گانه لبنان را به عنوان عنصری حاضر در معادلات منطقه‌ای مطرح ساخت... مقاومت همچنان سرسخت و سربلند باقی خواهد ماند و از وطن،‌ ملت و سرزمینش دفاع خواهد کرد.

...

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930109000578

 

 

Read More 0 Comments

Tue

25

Mar

2014

شنبه آینده، سخنرانی سید حسن نصرالله

فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب الله لبنان شنبه آینده سخنرانی خواهد کرد.ر

طبق اطلاعیه صادر شده توسط بخش رسانه ای حزب الله، سخنرانی به مناسبت همایش فرهنگی و ادبی جبل عامل و افتتاحیه تئاتر پیروزی در منطقه عیناثا در جنوب لبنان خواهد بود و طی آن دبیر کل حزب الله از طریق ویدئوکنفرانس با حاضران و بییندگان تلویزیونی سخن خواهد گفت.ر

ساعت آغاز مراسم، چهار بعد از ظهر به وقت محلی اعلام شده است.ر

Read More 0 Comments

Thu

20

Mar

2014

عيد الأم- Mother's Day

أم سماحة السيد حسن نصرالله وأمنا وأم كل شريف في هذا العالم بمناسبة عيد الأم، كل عام وأنت بألف خير يا أم الشرف والطهارة والعزة والكرامة Happy Mother day to the best mother in the world, mother of Sayyed Hassan Nasrallah. روز مادر بر مادر بزرگوار سید مبارک
أم سماحة السيد حسن نصرالله وأمنا وأم كل شريف في هذا العالم بمناسبة عيد الأم، كل عام وأنت بألف خير يا أم الشرف والطهارة والعزة والكرامة Happy Mother day to the best mother in the world, mother of Sayyed Hassan Nasrallah. روز مادر بر مادر بزرگوار سید مبارک
Read More 6 Comments

Sun

16

Mar

2014

سید نصرالله، مرد سال بین الملل 1392

فارسی (Farsi)

جهان نیوز

سیدحسن نصرالله با کسب ۶۲.۸ درصد آرای کاربران جهان نیوز که در نظرسنجی شرکت کردند، برگزیده شد. بشار اسد نیز ۳۶.۵ درصد از آرا را به دست آورد. لازم به ذکر است که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، در مرحله اول از سوی برخی کاربران به عنوان یکی از گزینه ها معرفی شده بود که به دلیل عدم سنخیت با اهداف انقلاب اسلامی، که شرط معرفی چهره برتر اعلام شده بود، از گزینه های نظرسنجی حذف شد.

Read More 0 Comments

Sun

02

Mar

2014

بیانیه حزب‌الله درباره دیدار بروجردی و نصرالله

فارسی (Farsi)
خبرگزاری ایسنا
حزب الله لبنان اعلام کرد که در جریان دیدار سید حسن نصرالله ، دبیرکل این حزب با علاءالدین بروجردی مسایل منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دراین بیانیه آمده است که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان روز شنبه با علاء الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و با او در خصوص مسایل مربوط به منطقه گفت‌وگو کرد.

بنابر گزارش المصری الیوم، بروجردی طی سفرش به لبنان با برخی از مسوولان بلندپایه این کشور دیدار و در خصوص روابط تهران – بیروت، اوضاع منطقه به ویژه بحران سوریه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

http://www.isna.ir/fa/news/92121106899/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%AC%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

Read More 0 Comments

Sun

16

Feb

2014

مطمئناً بر تروریسم تکفیری پیروز خواهیم شد

4- فارسی (Farsi)

مطمئناً بر تروریسم تکفیری پیروز خواهیم شد

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به حوادث و تحولات منطقه و فتنه‌انگیزی‌های مذهبی تأکید کرد که جریان مقاومت در لبنان مطمئناً بر تروریسم تکفیری پیروز خواهد شد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی‌اش که به مناسبت تقدیر از رهبران شهدای مقاومت صورت گرفت، با تجلیل از نقش رهبران مقاومت در مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و دفاع از کشور به روح بزرگ آنها درود فرستاد.

        وی در آغاز سخنانش اظهار داشت: به روان رهبران شهید، استادان مقاومت و «سید عباس موسوی» سرور شهیدان مقاومت اسلامی، شیخ «راغب حرب» و شهید «عماد مغنیه» و همچنین همه شهدای ارتش، نیروهای امنیتی، شهدای مقاومت، شهدای فلسطینی و سوری و همه افرادی که خونشان این زمین را آبیاری کرده و پیروزی‌ها آفریدند، درود می‌فرستم.

        وی همچنین در ادامه به روان شهدای انفجارهای اخیر لبنان درود فرستاد و با عرض تسلیت به خانواده‌های آنان، با مجروحان این حوادث تروریستی ابراز همدردی کرد و برای آنها آرزوی بهبودی عاجل کرد.

        محورهای سه گانه سخنرانی نصرالله

        سید حسن نصر الله درباره موضوعات سخنرانی امشب خود گفت: سخنان بنده درباره سه موضوع است. نخست درباره دشمن اسرائیلی و مقاومت، دومی درباره رویارویی جاری در لبنان و سوریه و منطقه و پیامدهای امنیتی و سیاسی و مسائل مشابه آن. سومین موضوع درباره کابینه جدید است.

            وی با بیان اینکه در سالروز رهبران شهید،‌ ابتدا سخنرانی خود را درباره موضوعی بدیهی آغاز می‌کنم، افزود: یک موضوع بدیهی که متاسفانه نزد بسیاری از افراد به فراموشی سپرده شده است و آن اسرائیل، خطرات و تهدیدات آن است و اینکه از فرصت‌های موجود با مساعدت آمریکا بیشترین استفاده را می‌برد.

ادامه:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921125000381

Read More 0 Comments

Thu

13

Feb

2014

سیدحسن نصرالله یکشنبه شب سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المنار»، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه شب به مناسبت سالروز انتصابش به سمت دبیر کلی حزب الله سخنرانی خواهد کرد.

 دبیر کل حزب الله لبنان در این سخنرانی که از شبکه المنار پخش خواهد شد به تحولات سیاسی منطقه نیز خواهد پرداخت.

 سید حسن نصرالله پس از ترور سید عباس موسوی به دست نیروهای نظامی اسرائیلی در سال 1992 میلادی در 16 فوریه به مقام دبیرکلی حزب‌الله لبنان رسید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921124000753

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المنار»، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه شب به مناسبت سالروز انتصابش به سمت دبیر کلی حزب الله سخنرانی خواهد کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در این سخنرانی که از شبکه المنار پخش خواهد شد به تحولات سیاسی منطقه نیز خواهد پرداخت.

سید حسن نصرالله  پس از ترور سید عباس موسوی به دست نیروهای نظامی اسرائیلی در سال 1992 میلادی در 16 فوریه به مقام دبیرکلی حزب‌الله لبنان رسید.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921124000753#sthash.fp2kZoNr.dpuf

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المنار»، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه شب به مناسبت سالروز انتصابش به سمت دبیر کلی حزب الله سخنرانی خواهد کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در این سخنرانی که از شبکه المنار پخش خواهد شد به تحولات سیاسی منطقه نیز خواهد پرداخت.

سید حسن نصرالله  پس از ترور سید عباس موسوی به دست نیروهای نظامی اسرائیلی در سال 1992 میلادی در 16 فوریه به مقام دبیرکلی حزب‌الله لبنان رسید.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921124000753#sthash.fp2kZoNr.dpuf

 

Read More 0 Comments

Sun

09

Feb

2014

تصویر منتشر نشده از سردار شاطری در کنار سید نصرالله

فارسی (Farsi)

خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

بهمن‌ماه سال گذشته خبر شهادت سردار حاج حسن شاطری (معروف به خوش‌نویس) رییس ستاد بازسازی جنوب لبنان، به دست گروه‌های سرسپرده رژیم صهیونیستی، نه تنها دل مردم ایران را به درد آورد، بلکه دل اهالی و ساکنان مناطق جنوب لبنان را مملو از غم و اندوه کرد.

 مردم این مناطق عزیزی را از دست دادند که سال‌های پس از جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان را در خدمت مناطق آسیب دیده جنوب با هدف بازسازی و تعمیر خرابی‌های باقی مانده از جنگ، سپری کرده بود و جان و زندگی تازه‌ای را به مردم و اهالی این مناطق بخشید.

همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار بازسازی جنوب لبنان تصویری از وی در کنار سید‌حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان منتشر شد.

این تصویر که در اوایل حضور سردار شاطری در لبنان گرفته شده است، سردار شاطری از دستان دبیرکل حزب‌الله لبنان لوح تقدیری منقش به قدس شریف دریافت کرده است.

سیدحسن نصرالله به مناسبت شهادت سردار شاطری پیام تسلیتی صادر کرد که توسط نماینده وی در مراسم بزرگداشت این شهید قرائت شد.

 

دبیرکل حزب‌الله همچنین تاکید کرده بود که شهید حسام خوش نویس، اولین شهیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران در راه مقاومت و آبادانی لبنان تقدیم کرده و ما شهادت وی را به مسئولان جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌اش تسلیت می‌گوییم.

http://abna.ir/data.asp?lang=1&id=504234

Read More 0 Comments

Thu

06

Feb

2014

سید حسن نصرالله به زودی سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

شبکه خبر

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در روزهای آینده، در دو مناسبت، نخست سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و دوم سالروز فرماندهان شهید مقاومت، درباره مهمترین تحولات لبنان و منطقه، سخنرانی می‌کند.

سید حسن نصرالله، در روزهای آینده، در دو مناسبت، در تلویزیون درباره مهمترین تحولات لبنان و منطقه سخنرانی می‌کند.

سید حسن نصرالله ابتدا در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و سپس در سالروز شهادت فرماندهان مقاومت، سخنرانی خواهد کرد.

http://www.irinn.ir/news/42402/%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

Read More 0 Comments

Mon

27

Jan

2014

گزارش روزنامه صهیونیستی از عملکرد تیم حفاظتی نصرالله

فارسی (Farsi)

مشرق

روزنامه صهیونیستی معاریو در مقاله‌ای به بررسی تلاش های ناکام این رژیم برای ترور سید حسن

نصرالله و عملکرد تیم حفاظتی وی پرداخت. این روزنامه در گزارش طولانی خود در مورد یگان ویژه حفاظتی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نوشت که این یگان ویژه که مخصوص محافظت از دبیرکل حزب الله لبنان است، لباس های یک شکل می‌پوشند و بهترین جلیقه های ضد گلوله در دنیا را به تن می کنند. تعداد این عناصر 150 نفراست که تمامی آنها به خوبی آموزش های نظامی و امنیتی را دیده اند و تحت نظر امنیت داخلی ویژه حزب الله لبنان و شخص وفیق صفا از رهبران برجسته این حزب کار می کنند. ز

بر اساس این گزارش تیم امنیتی شخصی سید حسن نصرالله از 20 نفر تجاوز نمی کند، این افراد از آموزش دیده ترین و مخلص ترین افرادی هستند که تحت فرماندهی ابو علی جواد به کار خود می پردازند و تنها برای این موارد آموزش دیده اند. سایر عناصر ویژه حفاظتی از امنیت داخلی حزب الله که 130 نفر هستند، در مواقعی به حفاظت از دبیرکل حزب الله می پردازند که وی قصد حضور علنی در جمع مردم را داشته باشد. این افراد در مناطق عمومی یا در جمع مردم به مراقبت از اوضاع مشغول می شوند یا در پشت بام ها اوضاع اطراف را کنترل می کنند. ر
به گزارش مشرق، معاریو در این راستا به نقل از روزنامه السیاسه کویت می نویسد که سید حسن نصرالله مکان مخفیانه اقامت خود را از ضاحیه جنوبی بیروت به جای دیگری تغییر داده است.ر 
این روزنامه در ادامه به تعدادی از ظهورهای علنی سید حسن نصرالله در جمع مردم اشاره کرده و نوشت که وی بعد از حضور در جمع مردم در مراسم استقبال از سمیر قنطار که در سال 2008 و بعد از انجام تبادل اسرا صورت گرفت، در سال 2011 نیز در مراسم عاشورای حسینی شرکت کرد و در جمع دهها هزار نفر از مردم عزادار حاضر شد. ر
گزارش روزنامه صهیونیستی از عملکرد تیم حفاظتی نصرالله
معاریو در مورد حضور سال 2008 نصرالله نوشت که وی تحت تدابیر امنیتی در محل ظاهر شد و مقدار کوتاهی سخنرانی کرد و بعد محل جشن را ترک کرد و از طریق شبکه های تونل که در زیر این منطقه قرار دارد، این مکان را ترک کرد. یک سرهنگ بازنشسته ارتش اسرائیل که ارتباط نزدیکی با ستاد مشترک ارتش اسرائیل دارد، می گوید که حضور سید حسن نصرالله در مراسم های علنی به عوامل زیادی از جمله موقعیت منطقه برگزاری مراسم و حالت های امنیتی انتخاب شده برای این برنامه بستگی دارد. ر
به گزارش مشرق، بر اساس این گزارش در تصاویر منتشر شده در زمان حضورهای علنی نصرالله قبل از جنگ دوم لبنان، وی با یک یا دو نگهبان ظاهر می شد، اما بعد از جنگ با چندین نگهبان ظاهر می شد و در حال حاضر نیز با افزایش تهدیدات علیه وی نگهبانان وی سلاح با خود حمل می کنند. در تازه ترین حضور وی نیز نگهبانان از یک کیف استفاده کرده بودند.  ر
بر اساس این گزارش قبل از آغاز مراسمی که قرار است نصرالله در آن حاضر شود نیز حراست های امنیتی علنی و مخفیانه و ایجاد موانع ایست و بازرسی‌ها و ممانعت از ورود خودروها و موتور سیکلت‌ها به مکان برگزاری مراسم انجام می شود.ر

گزارش روزنامه صهیونیستی از عملکرد تیم حفاظتی نصرالله
در صبح روزی که قرار است نصرالله در جمع مردم حاضر شود، خیابان های اطراف ورزشگاه الرایه بسته می شود و حدود بیست نگهبان وفادار وی حراست امنیتی شدیدی را در اطراف او به صورت مربع ایجاد می کنند تا وی از جمع مردم عبور کند و به منطقه ای که برای سخنرانی اش آماده شد، برسد. در پایان مراسم نگهبان شخصی وی از طریق گوشی از عدم وجود هر مشکلی مطمئن می شود، محافظان در طول مراسم آسمان بیروت را زیر نظر دارند تا هواپیماهای شناسایی اسرائیل به آن نفوذ نکرده باشند. ر
پدر سید حسن نصرالله یک بار در گفتگو با یک خبرگزاری ایرانی اعلام کرد که در سال تنها یک بار می تواند فرزندش را ببیند، سید حسن نصرالله 9 خواهر و برادر دارد و از همسرش فاطمه مصطفی یاسین 5 فرزند دارد که هادی پسر بزرگ وی در حمله اسرائیلی ها در سال 1997 به شهادت رسید. خانواده وی نیز تحت تدابیر امنیتی قرار دارند.ر
گزارش روزنامه صهیونیستی از عملکرد تیم حفاظتی نصرالله
تلاشهای اسرائیل برای ترور سید حسن نصرالله 
به گزارش مشرق، بر اساس این گزارش رژیم صهیونیستی در سال 2004 سعی کرد از طریق مسمویت غذایی نصرالله را ترور کند. وی در جنگ دوم لبنان نیز هدف ترور قرار گرفت. در اردیبهشت سال 85 نیز یک شبکه تروریستی که برای ترور وی از طریق پرتاب موشک لاو اسرائیلی برنامه ریزی کرده بود، بازداشت شد. قرار بود خودروی وی در زمان حضور در جشنواره ای در حاره حریک در ضاحیه جنوبی مورد اصابت موشک قرار گیرد. در 30 ژولای 2011 نیز در یک منزل مسکونی که به اعتقاد اسرائیل سید حسن نصرالله در آن حضور داشت، انفجاری رخ داد. اسرائیل تصور می کرد قرار است وی با مقامات ارشد حزب الله در این ساختمان دیدار کند. یک ماه بعد یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی سالن الشهید یعنی همان منطقه ای که قرار بود  نصرالله سخنرانی خود را به مناسبت چهارمین سالگرد جنگ لبنان انجام دهد، ایجاد شد. ر
این روزنامه نوشت که درست است که سید حسن نصرالله بیشتر وقت خود را در اماکن مخفی به سر می برد، اما با این وجود برنامه های روزانه خود را در دیدار با رهبران حزب الله و شخصیت های خارج از حزب دنبال می کند و با آنها مسایل مختلف داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار می‌دهد. ر
عتی شیلح افسر سابق اسرائیلی می گوید که در مخفیگاه سید حسن نصرالله 4 نفر همواره با وی حضور دارند و مسئول سلامتی وی هستند، آنها بخشی از زندگی نصرالله هستند و در طول شبانه روز با وی هستند. ر
گزارش روزنامه صهیونیستی از عملکرد تیم حفاظتی نصرالله
ه نوشته این روزنامه از دیگر افرادی که امنیت سید حسن نصرالله را زیر نظر دارد، مصطفی بدر الدین فرمانده نظامی ارشد حزب الله و رئیس یگان های ویژه این حزب است. خلیل حرب مشاور امور اطلاعاتی این حزب تا سال 2012 و وفیق صفا رئیس دستگاه امنیتی مرکزی و ابو علی جواد رئیس بخش امنیتی و حمایت ویژه نصرالله و هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان و حسین خلیل برادرزاده و جانشین وی از دیگر افرادی است که بر روند حراست از سید حسن نصرالله نظارت دارند. ر
معاریو می افزاید که دبیرکل حزب الله لبنان در دوره کنونی تمایل بیشتری به حضور علنی در مراسم های مرکزی و تعطیلات رسمی بویژه در ورزشگاه الرایه و سالن سید الشهدا نشان می دهد 
شیلح می افزاید که این حضور که بر اساس سطح تهدیدات و بر اساس اطلاعات امنیتی موجود برنامه ریزی می شود و ارتباط مستقیمی با محتوای مراسم دارد و پیامهایی را نیز دارد. البته حضور نصرالله در مکان هایی صورت می گیرد که از تجهیزات لازم برای حمایت از وی برخوردار باشد.ر
این روزنامه در پایان نوشت که سفرهای خارجی سید حسن نصرالله پیشتر از طریق سفر به سوریه انجام می شد، اما بعد از حوادث سوریه شرایط تغییر کرده و وی مستقیما از بیروت و با هواپیمای ویژه و حراست دقیق نیروهای ویژه خود به مکانهای مورد نظر سفر می کند.ر
Read More 0 Comments

Mon

13

Jan

2014

دیدار ظریف با سید حسن نصرالله با محوریت موضوعات منطقه ای

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

به نقل از شبکه المنار، حزب الله اعلام کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیئت همراهش دیدار کرد.ر

در این دیدار غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در لبنان نیز حضور داشت و در آن تحولات و اوضاع لبنان و منطقه مورد بررسی قرار گرفت.ر

http://www.mehrnews.com/detail/News/2213960

Read More 0 Comments

Wed

08

Jan

2014

ُسيد حسن نصرالله في طهران

Read More 1 Comments

Thu

02

Jan

2014

اذا کنتم تظنون...

Read More 0 Comments

Tue

31

Dec

2013

سید حسن نصرالله شخصیت سال 2013 لبنان

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

شبکه تلویزیونی LBC با انجام یک نظرسنجی از افکار عمومی در لبنان، شخصیت سال 2013 این کشور را معرفی کرد.ر

بنابر نتایج این نظرسنجی، 60.49 درصد از مردم لبنان "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان را به عنوان شخصیت سال 2013 انتخاب کرده اند.ر

در این نظرسنجی شخصیتهایی مانند "میشل عون" رهبر جریان ملی آزاد، "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان و حتی "میشل سلیمان" رئیس جمهور لبنان با اختلاف فاحشی پایین تر از دبیرکل حزب الله قرار گرفته اند.ر

این در حالی است که جبهه رسانه ای ضد مقاومت طی دو سال اخیر پس از آغاز ناآرامیها در سوریه تلاش بسیار برای خدشه دار نمودن وجهه مثبت مقاومت حزب الله لبنان داشت که با برملا شدن جنایات متعدد تروریستها و دخالت آشکار بیگانگان در جنگ علیه سوریه، این فضاسازی ها با شکست مواجه شد.ر

سید حسن نصرالله که طی سالهای اخیر به شخصیت اول جهان عرب تبدیل شده بود، هنوز جایگاه خود را در سطح منطقه به علت تداوم بر محور مقاومت حفظ کرده و بسیاری از ملتهای عربی منطقه وی را رهبر واقعی خود می دانند.ر

http://www.mehrnews.com/detail/News/2205746

Read More 2 Comments

Sun

29

Dec

2013

جزئیاتی از نشست چهار ساعته فضلای قم با سیدحسن نصرالله

فارسی (Farsi)
خبرگزاری حوزه نیوز
حدود یک هفته قبل، گروهی از دست اندرکاران کنگره بین المللی خطر جریان‌های تکفیری با حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت و گو کردند.
حجج اسلام والمسلمین علیزاده موسوی(دبیر کنگره)، براتی و خوشخو(اعضای دبیرخانه کنگره) که برای برگزاری پیش کنگره خطر جریان‌های تکفیری به سوریه رفته بودند، بعد از برگزاری این پیش کنگره در دمشق، به اتفاق آیت الله سیدمجبتی حسینی نماینده ولی فقیه در سوریه، عازم لبنان شده و به همراه دکتر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت با آقای سیدحسن نصرالله دیدار گفت و گو کردند.
در این دیدار که مجموعا 4 ساعت به طول انجامید، در ابتدا آیت‌الله حسینی و حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی توضیحاتی درباره برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری مطرح کردند و سپس دبیرکل حزب الله لبنان به تشریح شرایط منطقه ای و اوضاع تکفیری ها پرداخت.

* کنگره خطر تکفیریها از اهمیت بالایی در زمان کنونی برخوردار است
سید حسن نصرالله در خصوص برگزاری این کنگره ابراز داشت: اندیشه بسیار مناسبی است که از سوی دو تن از مراجع بزرگوار(حضرات آیات مکارم و سبحانی) برای برگزاری این کنگره مطرح شده. به خصوص در زمان کنونی این کنگره از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در سال‌های اخیر اتفاقاتی افتاده که طیف ها و مذاهب مختلف اسلامی به خطر تکفیری ها پی برده و با ما در این زمینه هم نظر شده اند. مثلا اگر شما دو سال قبل می‌خواستید چنین کنگره ای برگزار کنید، شاید تا این اندازه اتفاق نظر برای مقابله با تکفیری ها وجود نداشت، اما به واسطه فجایعی که در این دوسال، تکفیری ها علیه امت اسلامی و مردم جهان به انجام رسانده اند، یک نگاه فراگیر برای مقابله با آنها شکل گرفته است.

http://www.hawzahnews.com/news/1973/333215/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA+%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%87+%D9%81%D8%B6%D9%84%D8%A7%DB%8C+%D9%82%D9%85+%D8%A8%D8%A7+%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AD%D8%B3%D9%86+%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D%87

Read More 0 Comments

Wed

25

Dec

2013

ویژگی‌های نقشه راه رهبر مقاومت

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم
سید حسن نصرالله لبنان در روز جمعه 29 آذر در سخنان مهمی که به مناسبت شهادت حسان اللقیس از فرماندهان بزرگ مقاومت ایراد کرد، بار دیگر نگاه ها را در سطح داخل و خارج لبنان متوجه خود کرد.ر

دبیرکل حزب الله که گفته می شود جامعه صهیونیستی همواره سخنانش را جدی می گیرد و هر گاه قرار است وی سخنرانی داشته باشد، صهیونیست ها حساس تر از دیگران، پای شنیدن سخنانش می نشینند، به نکات مهمی در سخنرانی اخیر خود اشاره کرد.ر

نصرالله که چندی پیش در مصاحبه سه ساعته خود با شبکه " او تی وی" وابسته به یکی از جریان های سیاسی مهم مسیحی لبنان، به طور بی سابقه ای، حاکمان عربستان سعودی را مسئول بحران سیاسی در لبنان و بحران سوریه و معضلات منطقه ای در مناطق دیگر معرفی کرده بود، در مراسم بزرگداشت شهید اللقیس هم، نوک پیکان انتقادهای خود را متوجه سعودی ها کرد.ر

البته سخنان نصرالله همچون دفعات قبل با واکنش منفعلانه جریان 14 مارس و البته خشم غربی ها روبرو شده است. شخصیت های سیاسی وابسته به 14 مارس و رسانه های آنها هجمه سنگین خود علیه رهبر مقاومت را پس از سخنان اخیر تشدید کرده اند.ر

روزنامه المستقبل ارگان جریان المستقبل که البته رهبر آن همچنان در میهمانی آل سعود به سر می برد، سردمدار جنگ روانی علیه حزب الله و رهبر آن به شمار می رود که به گفته سید حسن نصرالله، این جنگ با هزینه میلیاردها دلار برای مخدوش کردن وجهه مقاومت به رهبری حزب الله ادامه دارد که دلارهای نفتی رژیم های سازشکار عربی حاشیه خلیج فارس این جنگ کثیف را در همسویی با رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی به پیش می برد.ر

المستقبل با تیتر " خشم و نارضایتی اروپایی از سخنان نصرالله"، بار دیگر دنباله روی خود از غربی ها را به رخ همه کشید که برای سردمداران جریان 14 مارس و در راس آنها، آنچه اهمیت دارد، رضایت غربی هاست و هر گاه آنها خشمگین شوند، المستقبل و دیگر طیف های همسو وظیفه دارند در بعد رسانه ای و موضع گیری، مطابق میل اربابان خارجی خود علیه حزب الله موضع گیری کنند.ر

این رسانه نوشت واکنش ها در محکومیت سخنان دبیرکل حزب الله تنها به گروه های سیاسی داخل لبنان منحصر نشد، بلکه به خارج از لبنان هم کشیده شد و اروپایی ها خشم خود را از این سخنان ابراز کردند.ر

تاکید سید حسن نصرالله بر حیاتی و سرنوشت ساز بودن نبرد حزب الله با گروه های تکفیری مورد حمایت عربستان و متحدانش هم اسباب ناراحتی و خشم گروه های وابسته به محور ضد سوری در داخل لبنان را فراهم کرده است.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/228803

Read More 0 Comments

Sun

22

Dec

2013

رمزگشايي از يك جمله سيدحسن نصرالله

فارسی (Farsi)

تابناک- یاسر مرادی

روز گذشته، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود به مناسبت شهادت یکی از فرماندهان حزب‌الله، پیشنهاد تشکیل دولت بی‌طرف و تکنوکرات در لبنان را رد کرد و گفت: دولت بی‌طرف در لبنان، به نظر ما دولت فریب و نیرنگ است، چراکه ما اساسا در کشورمان آدم بی‌طرف نمی‌توانیم داشته باشیم. ر
وی ادامه داد: شاید در لبنان ‌یک ‌متفکر یا یک هنرمند یا خواننده با تو اختلاف سیاسی داشته باشد، ولی برای تو احترام قائل باشد و با وجود اختلاف دیدگاه‌ها، از نظر شخصی تو را دوست داشته باشد؛ گاه به دلیل شخصیتت تو را دوست دارد؛ بعضی اوقات به دلایل دیگر اما ما امروز به مرحله‌ای در کشورمان رسیده‌ایم که اگر کسی بگوید، فلان کس را دوست دارم، گویی کل دنیا را خراب کرده است. ر
دبیرکل حزب‌الله گفت: امروز در کشور ما ممنوع است که کسی، کس دیگر را دوست داشته باشد؛ ممنوع است، کسی برای دیگری احترام قائل باشد؛ دوست داشتن در این کشور ممنوع شده است؛ حال چطور ما می‌خواهیم دولت میانه‌رو یا بی‌طرف داشته باشیم؟
شاید برای خیلی‌ها این پرسش پیش آید که منظور سیدحسن نصرالله از این جملات چه بود و از محبت چه کسی به چه کسی سخن می‌گفت؟ استفاده وی از عبارت «هنرمند» ذهن همه لبنانی‌ها را به سوی مسأله‌ای برد که چند روزی است، فضای رسانه‌ای این کشور را پر کرده و آن هم ابراز ارادت یک خواننده زن لبنانی به نام فیروز که اسطوره موسیقی این کشور محسوب می‌شود به دبیرکل حزب‌الله است؛ ابراز ارادتی که برای این اسطوره موسیقی بسیار سنگین تمام شد. ر
زیاد الرحبانی آهنگ ساز و فرزند فیروز چند روز پیش در گفت‌وگویی اعلام کرد که مادرش به سیدحسن نصرالله ارادت

داشته و به او احترام می‌گذارد. ر

این اظهارات فرزند فیروز موجی از واکنش‌ها را در رسانه‌ها و وب‌سایت‌های اجتماعی در پی داشته است. برخی در رسانه‌ها و فضای مجازی مدعی شده‌اند که فیروزه یک شخصیت ملی است نباید ‌‌آشکارا به گروه یا شخصیتی خاصی وابسته باشد. ر

http://www.tabnak.ir/fa/news/366185/%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%8A%D9%83-%D8%AC%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B3%D9%8A%D8%AF%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

Read More 0 Comments

Sat

21

Dec

2013

کسی قادر به تاثیرگذاری بر ما در موضوع سوریه نیست

6- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم گرامیداشت شهید حسان اللقیس از فرماندهان این حزب گفت که همه شواهد حاکی از آن است که اسرائیل متهم ردیف اول ترور اللقیس است.ر

نصرالله تاکید کرد: در مورد ترور شهید اللقیس همه قرائن و شواهد دلیل اتهام اول ما بود که آن را متوجه اسرائیل دانسته بودیم و این اتهام یک اتهام سیاسی نیست و بر دلایل و قرائن تکیه دارد و آنچه که بعد از ترور روی داد هر طرفی می‌توانست مسئولیت آن را در رسانه‌های اجتماعی بر عهده بگیرد و تعدادی از آن بخشی از تلاش اسرائیل برای گمراه کردن و دفع اتهام از خودش بود و هر آن چه که گفته شد هیچ ارزشی ندارد.ر

نصرالله همچنین گفت: ما نباید انتقادهای خود از ارتش را در رسانه‌های رسمی بیان کنیم تا اینکه اعتماد مردم را به آن را حفظ کنیم و اگر این ارتش از هم بپاشد همه چیز از بین خواهد رفت.ر

وی افزود: در مورد تشکیل حکومت ما همچنان معتقدیم که تشکیل حکومت وحدت ملی و جامع ضروری است. این نوع حکومت هیچکس را کنار نخواهد زد و فرد شجاع کسی است که حکومتی جامع تشکیل دهد و منطقه را به چالش بکشاند و عربستان را سرجای خود بنشاند و این مردانگی است نه اینکه به سوی تشکیل حکومتی بی طرف برویم.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920929000156

Read More 0 Comments

Thu

19

Dec

2013

خوانندگان لبنانی جزو طرفداران سید حسن نصرالله

فارسی (Farsi)

moodkerbes 

شاید ندانید بسیاری از خواننده های لبنانی و هنرمندان که شاید هیچ التزام دینی هم نداشته باشند، جزو عاشقان و علاقمندان سید حسن نصرالله محسوب می شوند. خیلی ها در میان جنگ33 روزه 2006 یا مستقیم یا از طریق رسانه ها به سید حسن نصرالله پیام دادند که او را دوست دارند و از مقاومت پشتیبانی می کنند و حاضرند از اموالشان برای کمک به مقاومت هزینه کنند. مثل هیفا وهبی که خواهر شهید هم هست. در ادامه مقاله آقای ناهض حتر در روزنامه الاخبار را می خوانیم در مورد علاقه خانم فیروز به سید حسن نصرالله که توسط فرزندش زیاد الرحبانی در مصاحبه از آن پرده برداشت.ر

http://moodkerbes.mihanblog.com/post/277

Read More 0 Comments

Sat

14

Dec

2013

سید نصرالله جمعه درباره شهید اللقیس سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم
منابع رسانه‌ای از سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در روز جمعه آتی درباره شهید اللقیس خبر دادند که چند روز پیش ترور شد.ر

 

 المنار گزارش داد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه آتی درباره شهید حسان اللقیسشب سخنرانی خواهد کرد.ر

شهید حسان اللقیس چند روز پیش در جنوب بیروت در نیمه‌های شب ترور شد. حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی توسط رژیم صهیونیستی ترور شده است.ر

شهید اللقیس یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله بود که ریاست واحد تکنولوژی‌های پیشرفته را به عهده داشت و گفته‌ می‌شود در زمینه علوم رایانه‌ای تخصص فوق‌العاده‌ای داشت.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/221090

Read More 0 Comments

Tue

10

Dec

2013

سید نصرالله درباره شهید اللقیس سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

منابع رسانه‌ای از سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در هفته آینده درباره شهید اللقیس خبر دادند که چند روز پیش ترور شد.ر

شبکه خبری المنار گزارش داد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه آتی درباره شهید حسان اللقیس سخنرانی خواهد کرد.ر

شهید حسان اللقیس اواخر هفته گذشته در جنوب بیروت در نیمه‌های شب ترور شد. حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی توسط رژیم صهیونیستی ترور شده است.ر

شهید اللقیس یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله بود که ریاست واحد تکنولوژی‌های پیشرفته را به عهده داشت و گفته‌ می‌شود در زمینه علوم رایانه‌ای تخصص فوق‌العاده‌ای داشت.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/216843

Read More 0 Comments

Thu

05

Dec

2013

دیدار محمد حسنین هیکل با دبیرکل حزب‌الله

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

روزنامه السفیر از ملاقات محمد حسنین هیکل نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب با دبیرکل حزب‌الله لبنان خبر داد.ر

روزنامه السفیر چاپ لبنان به نقل از منابع خود نوشت: محمد حسنین هیکل نویسنده بزرگ مصری به سفر چند روزه خود به بیروت پایان داد و با تعدادی از رهبران سیاسی لبنان ملاقات کرد. وی دو دیدار نیز با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان داشت.ر

این روزنامه نوشت: هیکل یک بار شنبه شب گذشته به مدت بیش از سه ساعت با سید حسن نصرالله در حضور یکی از همکاران به نام مصطفی الناصر و برای بار دوم عصر دیروز به مدت بیش از سه ساعت در حضور ناصر و الحاج حسین خلیل معاون سیاسی دبیرکل حزب الله ملاقات کرد.ر

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920914000067

Read More 0 Comments

Wed

04

Dec

2013

نصرالله: توافق ژنو جهان تک قطبی را فرو پاشید

4- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌و‌گوی تفصیلی با یک شبکه تلویزیونی مسیحی لبنان با اشاره به تاثیرات توافق ژنو در دور شدن سایه جنگ از منطقه و فروپاشی جهان تک قطبی، از تلاش‌ سعودی‌ها تا آخرین نفس در حمایت از تروریسم در سوریه، لبنان و عراق پرده برداشت. ر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در مصاحبه تلویزیونی مفصل و مهم خود با برنامه "بی پرده" از شبکه  "او.تی.وی." لبنان با مجری گری "جان عزیز" به تشریح تحولات اخیر لبنان و منطقه پرداخت. این شبکه تلویزیونی لبنانی وابسته به جریان ملی آزاد به رهبری میشل عون است. توافق هسته ای ایران و شش کشور صنعتی بخش اول سخنان تلویزیونی نصرالله را به خود اختصاص داد. ر

    وی تاکید کرد که تفاهم ایران با شش کشور واقعیت بین‌المللی جدیدی را بنا نهاد که چند قطبی بودن دنیا بود و اینکه دیگر یک کشور نمی‌تواند در جهان حکمرانی کند، جهان به سوی رهبری چند قطبی پیش رفته تا از سیطره و استبداد بین المللی و ایجاد حاشیه قدرت برای این قطب واحد دور شود، این یک فرصت برای کشورهای جهان سوم است.ر

سیدحسن نصرالله در ادامه مصاحبه امشب خود با شبکه اوی تی وی لبنان با اشاره به این که اطلاعات عربستان بعضی از شاخه‌های القاعده را فعال کرده است گفت: تصور می‌کنم که گردان‌های عبد الله عزام پشت انفجارهای سفارت ایران قرار دارد و عربستان از این گونه مجموعه‌ها حمایت می‌کند.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920913000023

Read More 0 Comments

Sat

30

Nov

2013

ابراز خوشحالی نصرالله از توافق ژنو

فارسی (Farsi)

مشرق

به گزارش مشرق، منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم درباره سفر هیئتی از این کمیسیون به لبنان برای بررسی حادثه تروریستی در حوالی سفارت ایران در این شهر گفت: به منظور بررسی حادثه تروریستی در حاشیه سفارت ایران در بیروت، کمیته‌ای به ریاست بنده به لبنان اعزام شد و در این سفر با رئیس مجلس، وزیر کشور، وزیر خارجه و دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کردیم.ر
وی با اشاره به دیدار هیئت پارلمانی ایران با سیدحسن نصرالله و نظر وی درباره این حادثه گفت: تحلیل دبیرکل حزب‌الله لبنان این بود که ورشکستگان سیاسی در سطح منطقه که طراحی آنها در سوریه با شکست مواجه شده است، می‌توانند تحقیقاً عامل اقدام تروریستی در مقابل سفارت ایران در بیروت باشند.ر
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه این گفت‌وگو، اشاره‌ای هم به موضع سیدحسن نصرالله درباره توافقنامه ژنو داشت و در این باره گفت: سیدحسن نصرالله از توافق ژنو خوشحال بود.ر
حقیقت‌پور با اشاره به تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی علیه لبنان و حزب‌الله تأکید کرد: با توجه اینکه حزب‌الله لبنان آماده دفاع از سرزمین خود هستند، بعید می‌دانم که رژیم صهیونیستی اشتباه گذشته‌ خود را دوباره تکرار کند.ر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/267358/%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%AD%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%DA%98%D9%86%D9%88

Read More 0 Comments

Sat

30

Nov

2013

سید حسن نصرالله سه شنبه صحبت می‌کند

فارسی (Farsi)

دانا

دبیر‌کل حزب‌الله لبنان سه‌شنبه این هفته در یک شبکه ماهواره‌ای گفتگوی تلویزیونی خواهد داشت.ر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از پانوراما‌الشرق‌الأوسط نوشت: سید‌حسن‌نصر‌الله دبیرکل حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه (12 آذر) ساعت 8:30 به وقت لبنان در شبکه تلوزیونی او.تی.وی. گفتگوی تلویزیونی خواهد داشت.ر

وی برای آخرین بار در جریان حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان با ابراز سخنانی از وقوع مجدد حمله تروریستی به سفارت ایران در این کشور هشدار داده بود.ر

http://dana.ir/News/32452.html

Read More 0 Comments

Mon

25

Nov

2013

نصرالله: سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس: نصرالله: سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود

خبرگزاری فارس

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل حزب الله لبنان، سیدحسن نصرالله هشدار داد سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920904000206#sthash.YgR6mkj3.dpuf

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل حزب الله 

 

لبنان، سیدحسن نصرالله هشدار داد سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الاخبار»، سید حسن نصر الله بعد از انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت در دیدار با «حسین امیر عبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه  ایران هشدار داد که سفارت ایران بار دیگر در معرض حملات ترویستی قرار خواهد گرفت

به نوشته الاخبار ، نصرالله تأکید کرد که انفجارهای تروریستی که در نزدیکی سفارت روی داده بود به دقت برنامه ریزی شده بود

این روزنامه گزارش داد که سید حسن نصر الله در این دیدار تأکید کرد افرادی که  عملیات تروریستی را برنامه ریزی کرده‌‌اند با ساختمان سفارت ایران به خوبی آشنایی داشتند و «غضنفر رکن آبادی» سفیر ایران و «ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی در این عملیات به صورت مستقیم مورد هدف قرار گرفته بودند

مشخص نیست که عاملان این انفجارهای تروریستی از قرار شهید ابراهیم انصاری و سفیر ایران برای دیدار با «غابی لیون» وزیر فرهنگ لبنان خبر داشتند یا نه اما به صورت منطقی اگر آنها از این مسئله اطلاع داشتند منتظر خروج سفیر از ساختمان سفارت نیز می‌شدند 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920904000206

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل حزب الله لبنان، سیدحسن نصرالله هشدار داد سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920904000206#sthash.YgR6mkj3.dpuf

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل حزب الله لبنان، سیدحسن نصرالله هشدار داد سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: نصرالله: سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود
 
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920904000206#sthash.YgR6mkj3.dpuf

در پی وقوع دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل حزب الله لبنان، سیدحسن نصرالله هشدار داد سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود.

خبرگزاری فارس: نصرالله: سفارت ایران باز هم در معرض حملات تروریستی خواهد بود
 
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920904000206#sthash.YgR6mkj3.dpuf
Read More 0 Comments

Thu

21

Nov

2013

معاون وزیر خارجه با سیدحسن نصرالله دیدار کرد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

معاون وزیر امور خارجه ایران که برای بررسی اقدام تروریستی اخیر مقابل سفارت ایران در بیروت به لبنان سفر کرده است دیشب با دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.ر

 

Read More 0 Comments

Wed

20

Nov

2013

رفتارشناسی زبان بدن نصرالله و پیام‌های آن

فارسی (Farsi)

مشرق

سید حسن نصرالله در مراسم عاشورای حسینی دو روز متوالی با حضور علنی خود در جمع کثیری از عزاداران حسینی در مجتمع سید الشهدا و ورزشگاه الرایه واقع در ضاحیه جنوبی بیروت به سخنرانی پرداخت، وی در این سخنرانی‌ها بویژه در شب عاشورا و شهادت امام حسین با اظهارات آتشین خود احساسات هواداران خود را با کلماتی هدف دار و بدون نوشته برانگیخت تا شجاعت را در بیان حق از آن امام بزرگوار فرا گیرد و در این راه با اصرار و پشتکار قدم بردارد.ر
وی در روز عاشورا نیز بار دیگر در جمع مردم عزادار حاضر شد، این برای اولین بار است که بعد از جنگ 33 روزه وی دو بار پشت سر هم و بدون حفاظت‌های خیلی گسترده در جمع عظیم مردم پشت تریبون قرار گرفت و برای آنها سخنرانی کرد، وی با این اقدام در کانون توجهات رسانه‌ای و سیاسی قرار گرفته و خبر از آغاز مرحله‌ای جدید داد.ر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/264345/%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

Read More 2 Comments

Tue

19

Nov

2013

اسرائیل چرا موفق به ترور نصرالله نشد

فارسی (Farsi)

با وجود دست برتر سیدحسن نصرالله در حضور علنی متوالی در ایام محرم و در مراسم شب و روز عاشورای حسینی به نظر می‌رسد اسرائیل نتوانست هیچ تحرکی برای ترور وی از خود نشان دهد.ر
   به گزارش مشرق، فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط نوشت: حضور علنی بی‌سابقه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در ایام محرم و در مراسم عاشورای حسینی که دو بار در روزهای 13 نوامبر به مدت 61 دقیقه[شب عاشورا] و روز عاشورا به مدت 18 دقیقه انجام شد، یک اتفاق امنیتی و سیاسی بود.ر
بعد از جنگ 33 روزه در سال 2006 این یک اتفاق نادر بود که نصرالله به صورت علنی در میان مردم ظاهر شده و دقایقی را در کنار آنها باقی بماند، حال این سوال مطرح است که چه اتفاقی افتاده که باعث شده نصرالله تا این حد نسبت به حضور علنی خود مطمئن باشد و پیام‌های وی از این حضور چیست؟ر
Read More 0 Comments

Thu

14

Nov

2013

هیچ کس جایز نیست از آرمان فلسطین دست بکشد/حضور ما در سوریه برای حمایت از مقاومت است

4- فارسی (Farsi)

سید حسن نصرالله برای دومین بار متوالی در میان عزاداران حسینی و در روز عاشورای حسینی در حومه جنوبی بیروت حضور یافت و طی سخنانی بر حمایت از آرمان ملت فلسطین و دفاع از ملت سوریه تاکید کرد.ر

سید حسن نصرالله طی سخنانی در این اجتماع گفت: ما تمسک خود را به مقاومت با آمادگی و با قدرت خود و سلاح خود و امکانات آن به عنوان راهی اساسی برای حمایت از کشورمان و ثروت آن اعلام می‌کنیم.ر

 

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد، برخی ها دائما در مورد مقاومت فرانسه و تسلیم سلاحش صحبت می کنند آنها فراموش کرده اند که مقاومت فرانسه با از بین رفتن تهدید پایان یافت و در حالی که مقاومت لبنان خاک را آزاد کرد ولی دشمن همچنان وجود دارد و تهدید و جاسوسی می کند. و آیا اینها می‌خواهند که ما میدان را برای این دشمن خالی کنیم؟ در این شرایط و تا زمانی که دلیل مقاومت وجود دارد ما برای مقابله با تهدیدات اسرائیل باقی خواهیم ماند.روی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش می‌شد، گفت: ما باید آرمان فلسطین را به امت اسلامی خود یادآور شویم و در هیچ شرایطی بر هیچ کس جایز نیست که از این قضیه دست بکشد و تمامی

مسلمانان باید در کنار این ملت بایستد تا بتواند سرزمین و مقدسات خود را آزاد کند.ر

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تلاش های مشکوک برای تجزیه کشورهای منطقه اظهار داشت : ما تمامی طرح‌های تقسیم و تجزیه را رد می‌کنیم و واجب است که به وحدت سرزمین و دولت متمسک باشیم و باید تمامی

مشاکل را با گفت‌وگو حکمت و راه حل سیاسی حل کنیم.ر

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حضور نیروهای این حزب در لبنان آن را در راستای دفاع از مقاومت دانست و تاکید کرد، حضور ما در سوریه با هدف دفاع از لبنان، سوریه، فلسطین و مقاومت برای مواجهه با خطرهایی است که از تجاوز به این کشورها پدید آمده است.ر

 

وی افزود: حضور ما پابرجا است و پابرجا خواهد ماند. مشکل آنجا است که آنها در لبنان مشکلات را به دلایلی رجوع می‌دهند و هرکس که از عقب نشینی حزب الله از سوریه برای تشکیل حکومت سخن می‌گوید شرطی غیر ممکن مطرح می کند. ما وجود لبنان، سوریه و محور مقاومت را با برخی کرسی‌های وزارتی مبادله و عوض نمی‌کنیم.ر

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920823000147

Read More 0 Comments

Wed

13

Nov

2013

اسرائیل از آینده نگران است/مخالفان روی پیروزی در سوریه حساب باز نکنن

4- فارسی (Farsi)

سیدحسن نصرالله طی سخنانی در جمع عزاداران حسینی(ع) طرح رژیم صهیونیستی در منطقه را جنگ افروزی دانست و اظهار داشت که اسرائیل هرگونه تفاهمی را که از جنگ در منطقه جلوگیری کند نمی‌خواهد.ر

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان امشب شخصا در جمع عزاداران حسینی در شب عاشورا حضور یافت و درباره تحولات جاری در منطقه و لبنان سخنرانی کرد.ر

 دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنانش که با حضور جوانان لبنانی در این مراسم که تلاش داشتند خود را به او برساند، با هیجان خاصی همراه بود، اظهار داشت: شکی نیست که اسرائیل از آنچه در منطقه و جهان عرب و اسلام از درگیری های بین کشورهای و داخل هر کشور و جامعه می گذرد ، خرسند است.‬ر

 ‫وی افزود: درعین حال اسرائیل از آینده نگران است. با نگاهی به سخنان نتانیاهو می فهیم که وی در موضوع شیعه و سنی متخصص شده است.‬ر

 دبیرکل حزب الله گفت: طرح دائم اسرائیل در منطقه این است که منطقه تکه تکه و پاره پاره شده و دولت‌های کوچک و ضعیفی براساس نژادی یا طاائفه‌ای تشکیل شود و خودش بزرگترین قدرت منطقه باشد و نظرات خود را تحمیل کند‬.ر

 http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920822000506

Read More 0 Comments

Sun

10

Nov

2013

سید حسن نصرالله: به امام خامنه‌ای پایبندیم

فارسی (Farsi)

"سید حسن نصرالله" شامگاه یکشنبه در هفتمین مراسم عاشورایی در بیروت در جمع عزاداران حسینی گفت: باید سالگرد روز شهید را همیشه زنده نگه داریم زیرا این موضوع بر زندگی ما و فرزندان ما تأثیرگذار خواهد بود.ر

سید حسن نصرالله با اشاره به ضرورت آشنایی با کرامت شهدا و خانواده‌های آنان و مجروحان و اسرایی که به خاطر میهن جانفشانی کرده اند، اظهار داشت: عملیات شهادت طلبانه احمد قصیر آغازگر پیروزی بود و با این عملیات لبنان و مقاومت در مسیر پیروزی قرار گرفت و رژیم اشغالگر در مسیر شکست.ر

سید حسن نصرالله با اشاره به اظهار نظرها و موضع گیری‌ها به نام اسلام گفت: مصیبت بزرگ هنگامی است که فردی نظرات شخصی خود را بدون استناد به قرآن و سنت رسول او به عنوان "اسلام" ارائه می کند و بدتر از آن هم این است که آنها برای خون ریزی و تعرض فتوا می دهند.ر

وی خاطرنشان کرد: علمای بزرگ و برخی مراجع ما از عراق به ایران رفتند تا در خصوص مقابله با اشغالگرانی که قصد تجزیه ایران را داشتند فتوا دهند؛ هدف از این کار دفاع از حاکم نبود بلکه این اقدام برای جلوگیری از افتادن کشور به دست اشغالگران صورت گرفت .. کشوری در معرض اشغالگری و تجزیه قرار داشت، و فقها آمدند و گفتند که باید مقابله کنیم.ر

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید همواره بر اهمیت این جنبه از موضوع تأکید کنیم؛ ما در حزب الله تأکید می کنیم که نمی خواهیم به جهنم برویم و می گوییم که ما به دنبال آخرت هستیم و آخرتمان برای ما اهمیت دارد و در راه خداوند گام بر می داریم؛ به همین دلیل هنگامی که تصمیمی اتخاذ می کنیم یا وارد میدان یا عرصه و یا صحنه نبرد می شویم به علوم و سطح علمی خود مراجعه نمی‌کنیم، بلکه به سراغ فقها و مراجع و بزرگان خود که دارای عالی ترین درجه‌های فقهی، تقوی و آگاه به زمان و مکان هستند می‌رویم.ر

وی خاطرنشان کرد: در سال 1982 هنگامی که مجاهدان وارد میدان نبرد شدند برخی می گفتند که جنگ با اسرائیل حرام است .. اگر می خواستیم به حرف آنها گوش دهیم با اسرائیل نمی جنگیدیم، ولی ما به مراجع بزرگ خود مراجعه کردیم. "امام خمینی" (ره) به مقاومت و روش و کار جهادی و استشهادی مشروعیت داد. در این راه شهید دادیم و همچنان شهید می دهیم و آنها و خانوادهایشان می دانند که ما فقط در یک راه آن هم در راه رضای خداوند حرکت می کنیم.ر

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این به خاطر پایبندی ما به "امام خمینی" قدس سره بود و بعد از ایشان هم به امام و رهبر "سید علی حسینی خامنه‌ای" پایبندیم. برخی از مردم به این دلیل به ما خرده می گیرند .. اما بالعکس شما (طرف مقابل) که تصمیم گرفته و وارد جنگ می شوید و قرارداد می بندید، به کدام فرد متخصص مراجعه می کنید؟ و ایا کاری که انجام می دهید واقعا برای رضای خداوند است؟

http://fa.alalam.ir/news/1533276#sthash.gIkeg5Ih.dpuf

Read More 0 Comments

Sun

10

Nov

2013

ابراز خشم لبنانی‌ها درپی توهین به نصرالله

فارسی (Farsi)

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، به دنبال اقدام مشکوک شبکه ال بی سی متعلق به سمیر جعجع در پخش کاریکاتوری توهین آمیز از دبیرکل حزب الله لبنان فضای شهرهای بیروت ، طرابلس و صیدا متشنج شده است.ر

به گزارش واحد مرکزی خبر از بیروت جوانان خشمگین با به آتش کشیدن لاستیک و سطل های ذباله اقدام به بستن راههای ارتباطی در برخی مناطق بیروت کردند. این تشنج ها در شهر صیدا به درگیری میان جوانان خشمگین و نیروهای امنیتی انجامید.ر
جوانان طرابلس و بویژه منطقه باب التبانه نیز میدان نهر ابوعلی را در اعتراض به ساخت این فیلم موهن مسدود کردند.ر
خبرها از طرابلس نیز که طی روزهای اخیر بین دو منطقه باب التبانه و جبل محسن ارامش برقرار شده بود حاکیست در پی این اقدام توهین آمیز شبکه ال بی سی برخی درگیری ها گزارش شده است.ر
برنامه موهن در شبکه ال بی سی لبنان به کارگردانی شربل خلیل با نام "بس مات الوطن" پخش شد.ر
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته از پیروزی های بزرگ محور مقاومت خبر داد و تاکید کرده

بود مقاومت در استانه پیروزی تاریخی و راهبردی جدید است.ر

http://www.irinn.ir/news/33430/%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%B4%D9%85-%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D9%BE%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

Read More 0 Comments

Fri

08

Nov

2013

خدمات عسگراولادی زمینه‌ساز پاکسازی لبنان از اشغالگران صهیونیست شد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در پیام تسلیتی درگذشت مجاهد مبارز و یار امام و رهبری حبیب‌الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان و خط امام و رهبری را تسلیت گفت.ر

 نماینده دبیرکل حزب‌الله لبنان در تهران، پیام سیدحسن نصرالله را در مراسم بزرگداشت مرحوم عسگراولادی در مسجد عالی شهید مطهری قرائت کرد. متن این پیام به شرح ذیل است:ر

 

قد افلح المومنون الذین هم فی صلاتهم خاشعون

 شکی نیست این مرد بزرگ مصداق این آیه شریفه بوده است که از لحظه اول جرقه این انقلاب سهم بسزایی در آن داشته و البته در درمان زخم و ناله‌های مستضعفین گام‌هایی برداشته است.ر

 همانطوری که ایشان در جمهوری اسلامی ایران در کنار امام (ره) و رهبری و ملت بودند، از لحظه‌ای که امام به ایشان و همکارانش دستور فرمودند به لبنان رفته و در کنار ملت لبنان باشند چه روزهایی بود، روزهای سخت تحریم، محاصره و جنگ‌های شدید آنهم در سال 1986.ر

 جناب آقای عسکراولادی در آن سال‌ها با تمام شجاعت در لبنان حضور پیدا کرده‌اند و به یاری ملت مسلمان لبنان کار را از یک اتاق کوچک شروع کردند و چون مورد اعتماد امام (ره)، رهبری و ملت ایران و همچنین به یاد خدا بودند از این برکات مورد اعتماد ملت ایران، مسئولان این کشور و رزمندگان لبنانی قرار گرفتند.ر

این اعتماد که قابل وصف نیست، باعث شد از این اتاق کوچک با پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران و همچنین ملت ایران و سپس ملت لبنان ده‌ها ارگان دیگر در کنارش از مدارس، مراکز خدماتی و رسیدگی به محرومین در لبنان گشایش یابد.ر

شکی نیست حضور ایشان از نفس‌های مبارک امام (ره) بوده و تمامی موفقیت‌ها با دعای امام زمان (عج) ادامه یافته است.ر

 لازم به ذکر است که آقای عسکراولادی با خدمت به محرومین در لبنان، زمینه‌ای را فراهم کند که جنبش مقاومت اسلامی بتواند با همت بیشتر به پاکسازی لبنان از اشغالگران صهیونیستی و سلطه‌گران بپردازد لذا از خداوند متعال خواهانیم تا روح ایشان را در اعلا علیین قرار دهد.ر

ما هم عهد و پیمان می‌بندیم که امانت‌هایی که از ملت ایران و رهبری در بین ما گذاشته شده را با تمام وجود همان

طور که شهید سیدعباس موسوی گفت، حراست کنیم.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/187105

Read More 0 Comments

Thu

07

Nov

2013

حسینی و زینبی باقی خواهیم ماند

فارسی (Farsi)

سید حسن نصرالله در مراسم شب سوم محرم فرمودند: تازمانی که خونی از خون امام حسین (علیه السلام) در رگ ماست و اراده‌ای از اراده و عزم امام در ما وجود دارد، حسینی و زینبی باقی خواهیم ماند. ما در این شب و در روز دهم (روز عاشورا) به امام حسین می‌گوییم که ما در این زمانه و در مقابله با چالش‌ها، خطرات، تهدیدها، هجمه‌ها و نشست‌های دشمن و فریب‌کاری‌ها و نیرنگ‌های آن برغم کم بودن یاوران خود از تو، دینت، پرچمت، کربلایت و اهدافت دست نخواهیم کشید، حتی اگر قطعه قطعه شویم و زنان و کودکانمان به اسارت گرفته شوند.ر

به نقل از شبکه المنار لبنان:"سید حسن نصر الله" دبیر کل حزب الله در سخنانی به مناسبت لیالی ماه محرم  گفت:برخی ها با سخن گفتن از رفتارها،تاریخ و آنچه که  آمریکا و اسرائیل هم اکنون در حال انجام آن است، آزرده خاطر می شوند.ر
دبیر کل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به برخی از گروه ها و افراد چنین گفت:تسلیم شو،مصالحه کن،از مقدسات،حقوق،نفت و گاز خود چشم پوشی کن.آیا میخواهید ما را دچار سردرگمی خستگی کنید؟

Read More 0 Comments

Tue

05

Nov

2013

سفارتخانه‌های آمریکا به لانه جاسوسی علیه متحدان واشنگتن تبدیل شده است

فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان سفارتخانه‌های آمریکا را لانه جاسوسی علیه متحدین آمریکا دانست و تاکید کرد پهپادهای

آمریکایی هر ساله هزاران غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند.ر

به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی خواستار همکاری مردم لبنان با موانع ایست و بازرسی نیروهای امنیتی در بخش‌های مختلف لبنان شده و از آنها خواست تا اقدمات و تدابیر امنیتی در مراسم عاشورای حسینی را نیز تحمل کنند.ر

وی در سخنانی خود در اولین شب از محرم الحرام در مجتمع سید الشهدا در الرویس واقع در ضاحیه جنوبی بیروت به شرایط امنیتی کشور و منطقه و چالش‌های موجود اشاره کرد که اتخاذ تدابیر امنیتی را لازم الاجرا کرده است.ر

نصرالله بر ضرورت حسن همجواری با گروه‌ها و طایفه‌های مذهبی دیگر تاکید کرده و از برپا کنندگان مراسم عزاداری نیز خواست تا وضعیت مردم را در عزاداری ها رعایت کنند و صدای بلندگوها را به خارج از حسینیه‌ها انتقال ندهند.ر

نصر الله با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر ایران در سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت: ایشان به حق گفتند که امروز همه سفارت خانه‌های آمریکا در جهان لانه‌های جاسوسی هستند.ر

وی همچنین افزود: هر ساله هزاران شهروند با پهپادهای آمریکا کشته می‌شوند اما کسی نمی‌گوید که اینها جرائم جنگی هستند. اخبار افغانستان و پاکستان را پیگیری کنید من از طالبان و القاعده حمایت نمی‌کنم اما برای کشتن یک نفر نباید 50 غیر نظامی کشته شوند.ر

ما اتباع هیچ دینی متحمل پیامدهای جرائم برخی از اعضای آن نمی‌کنیم ما مسیحیان را متحمل پیامدهای جرائم آمریکایی‌ها نمی‌کنیم اما از جهان هم می‌خواهیم که جرائم برخی مسلمانان را به دوش ما نیاندازد.ر

نصرالله در مورد شرایط امت اسلام در جریان سال گذشته گفت که با افزایش چالش‌ها و عقب نشینی از فرصت‌ها و ایجاد فتنه‌های پی در پی، امت اسلام اوضاع دشواری را پشت سر گذاشته است.ر

دبیرکل حزب الله لبنان به جنگ فراگیر علیه امت اسلامی و در کمین بودن دشمن اشاره کرده و گفت مسلمانان مسئولیت بزرگی برای حفاظت از عظمت دین و اسلام و حفظ جایگاه آن در جهان دارند و قوی‌ترین این حضورها

در رفتار و اقدامات منتسبان به این دین است.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920814000429

Read More 0 Comments

Sun

03

Nov

2013

اعلان پیروزی سوریه در جنگ با تروریست‌ها نزدیک است

فارسی (Farsi)

باشگاه خبرنگاران جوان

به نقل از پایگاه خبری النشره:"سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با جمعی از علمای دینی این کشور که از مناطق مختلف لبنان حضور یافته بودند با توجه به پروزی‌های گسترده اخیر ارتش سوریه برابر گروهک‌های ترورویستی گفت:" لحظه اعلان پیروزی در سوریه نزدیک شده است". ر
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کسانی که در این دیدار شرکت داشتند،"سید حسن نصرالله" از روند امور بیشتر از هر وقتی آسوده خاطر بوده و به آینده خوشبین است و از پیروزی همپیمانان خود در آنچه وی طراحی آمریکایی برای سرنگون کردن نظام سوریه در آغاز و پس از آن حزب‌الله و سپس، عراق و ایران خوانده ابراز اطمینان کرده است. ر
دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنرانی خود در خصوص اوضاع سوریه تصریح کرد: "سوریه در لحظات پایانی و ما قبل اعلان پیروزی قرار دارد اما با این وجود آنچه که برای سوریه طراحی شده بسیار بزرگتر و خطرناک‌تر از آن چیزی است که برای حزب‌الله در "جنگ تموز" طراحی شده است، پس در نتیجه پیروزی بزودی تحقق یافته و پیروزی تاریخی برای سوریه و محوری که به آن وابسته است ثبت خواهد شد.ر
سید حسن‌نصرالله با اشاره به پیروزی‌های میدانی ارتش در مناطق مختلف سوریه، در ادامه سخنان خود گفت:" سخن گفتن از سرنگونی نظام سوریه دیگر گذشته است و موضوع کناره‌گیری "بشار اسد" از بین رفته و به اذن خدا در آینده‌ای نزدیک شاهد پیروزی‌هایی خواهیم بود". ر
سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: "حکمت " آیت‌الله خامنه‌ای" نقش بزرگ و عظیمی در سرنگون کردن پروژه  توطئه جهانی که به خوبی از سوی دشمنان امت اسلامی فراهم شده داشته است. ر
وی در ادامه سخنرانی خود در جمع علمای دینی لبنان گفت: بیش از دو سال گذشته هنگامی که با "آیت‌الله خامنه‌ای" دیداری داشتم ایشان بر این نکته تاکید کرد که سوریه بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد گمان می‌کنند، در جنگ پیروز خواهد شد و واجب است که با وسایل گوناگون به این کشور کمک‌رسانی شود".ر
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله سخنان خود را با دعوت از افراد برای مقابله با فتنه مذهبی که  برخی‌ها به دنبال تعمیم آن به تمامی منطقه هستند و همچنین مشارکت گسترده مردم لبنان در مراسم عاشورای امسال در راستای نشان دادن چهره واقعی حزب‌الله به پایان برد.ر

http://www.yjc.ir/fa/news/4618017/%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B7%D8%A6%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

Read More 0 Comments

Sat

02

Nov

2013

واکاوی لحن پیروزمندانه سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

به نقل از روزنامه لبنانی السفیر، عماد مرمل تحلیلگر مسایل داخلی لبنان در مقاله‌ای به تحلیل محتوای سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخته و عوامل لحن پیروزمندانه وی در این سخنرانی را بررسی کرده است.ر

در این مقاله آمده است: سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به نظر خیلی از کارشناسان مانند سخنرانی اعلام پیروزی بود، مقصود از پیروزی در اینجا این نیست که سرنوشت جنگ در سوریه قطعی شده است، بلکه مقصود این است که طرف مقابل از دستیابی به اهداف خود ناتوان ماند، این مفهوم پیروزی در جنگ 33 روزه را در ذهن انسان تداعی می‌کند، چرا که در این جنگ نیز مقاومت لبنان موفق شد مانع از رسیدن اسرائیل به اهدافش از تجاوز به لبنان شود.ر

از دیدگاه این کارشناسان لحن پیروز و مطمئن در سخنرانی سید حسن نصرالله این اعتقاد را به وجود آورد که نیروهای مقاومت و بازدارندگی موفق شده‌اند در برابر پروژه‌ای منطقه‌ای و بین‌المللی که سوریه و نقش بین‌المللی این کشور را هدف قرار داده بود، بایستند و در نهایت مانع از سقوط این کشور و انتقال آن از جبهه هجومی به موضع دفاعی شوند. این پیروزی البته خسارتهای راهبردی برای عوامل و دست اندرکاران این پروژه و سایر کسانی داشت که روی آن حساب می‌کردند.ر

محور مقاومت از همان ابتدا مواضع خود را در حمایت از دولت سوریه اعلام کرده بود، چرا که این دولت نقش اساسی در مفهوم درگیری با اسرائیل دارد؛ این محور از ابتدا به دنبال حل سیاسی بحران سوریه از طریق گفتگوها بود و دست‌کم بخش‌هایی از مخالفان را به رسمیت می‌شناخت، بر این اساس ابقای بشار اسد در منصب خود با وجود تمامی فشارهای نظامی و سیاسی برای این محور یک پیروزی به شمار می‌رود؛ اما در نقطه مقابل گروه دیگری قرار دارد که از همان ابتدا خواستار سرنگونی دولت سوریه و کناره‌گیری اسد و رد هر گونه مذاکره سیاسی با وی بودند، این موضوع باعث شد تا هر سناریوی دیگری غیر از تحقق این مطالبات به معنی شکست آنها تلقی گردد.

البته در سایه این پیروزی برای محور مقاومت، آمریکا خیلی زود توانست با این وضعیت همزیستی کرده و توافقاتی را با روس‌ها و ایرانی‌ها بر پایه این توازن رقم بزند؛ اما برخی از کشورها در منطقه و برخی گروه ها در لبنان همچنان از به رسمیت شناختن دستاوردهای جدید امتناع می‌کنند تا از پرداخت هزینه های سنگین سیاسی این شکست طفره روند.ر

یک منبع سیاسی آگاه گفت که مشکل کنونی موجود در منطقه این است که برخی قدرت‌های منطقه‌ای نمی‌خواهند در برابر واقعیتِ شکست خود در معرکه سوریه تسلیم شوند، آنها همچنان فکر می‌کنند می توانند این قاعده را عوض کنند و اختلال در موازنه قدرت را به نفع خود تصحیح کنند؛ انگیزه‌های این احساس نیز این است که آنها می‌دانند شکست در سوریه بسیاری از فرضیه ها و  دستاوردهای آنها از این جنگ را به باد خواهد داد.ر

بنا به اعلام این منبع برخی کشورهای عربی فکر می کنند که توان مالی آنها می‌تواند آنها را به رهبری منطقه برساند و موقعیت رهبری در جهان عرب و اسلامی نصیب آنها کند؛ آنها تصور می‌کنند که می‌توانند وارث مصر و عراق یا سوریه در معادلات منطقه شوند. این کشورها البته از این نکته غافل بودند که این امتیاز ژئو سیاسی است که نقش سرنوشت ساز را در تصمیم‌گیری‌ها و رهبریها در منطقه دارد نه شاخص‌های دیگر. لذا کافی است که قاهره یا دمشق یا بغداد مقداری از وضعیت کنونی خود خارج شوند تا بار دیگر بتوانند زمام امور را بر اساس واقعیت‌های جغرافیای سیاسی خود به دست گیرند.ر

این کشورها تصور می‌کنند که حجم آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد، بنابراین به دنبال ایفای نقش‌های فوق العاده هستند اما مدتی بعد متوجه می شوند که تورم آنها نمی‌تواند حجم ثابت و قدرت بالایی برای آنها لحاظ شود.ر

این منبع اعتقاد دارد که تقویت تلاش ها برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 گذرگاهی ضروری برای راهکار سیاسی حل بحران سوریه است و می تواند درست بودن گزینه لبنان مبنی بر کناره گیری از  تحولات منطقه را مورد تاکید قرار دهد و گفتگوها را بهترین وسیله برای حل بحران سوریه معرفی کند. این در حالی است که برخی عرب‌ها همچنان به دنبال تحریک کشورها برای راهکار نظامی و گزینه‌های متهورانه هستند، تا جاییکه اتحادیه عرب را نیز به اتخاذ تصمیم‌های انفعالی کشانده‌اند، از جمله این اقدامات تحویل کرسی رسمی دولت سوریه به گروه‌های مخالفی بود که  کاملا از هم پاشیده هستند، آنها به حدی اوضاع نابسامانی دارند که حتی از پذیرش این هدیه نیز عاجر ماندند.ر

این منبع اعلام کرد که یکی از شخصیت‌های سیاسی زن در لبنان که مواضع افراطی علیه دولت سوریه دارد، در نشستی که مدتها پیش برگزاری شده بود، به یک مقام لبنانی گفته است: در زمانی کوتاه دیگر نیازی به ادامه سیاست کناره‌گیری لبنان از تحولات سوریه وجود ندارد، چرا که با سقوط نظام سوریه نیاز به این سیاست مرتفع می‌شود.ر

با وجود این اظهارات اتفاقی که افتاد این بود که دولت سوریه همچنان پابرجاست و مقام‌های عربی که وعده سقوط دولت سوریه را داده بودند،‌خودشان مجبور به کناره‌گیری از قدرت شده‌اند، این سرنوشتی است که آنها را می‌ترساند و به همین علت سعی می‌کنند تحولات حاصله را نادیده گرفته و به تحقق آنها اذعان نکنند.ر

 

این منبع سیاسی آگاه تاکید کرد که لبنان در کنفرانس ژنو 2 شرکت خواهد کرد؛ چرا که به دنبال تضمین‌ها و اطمینان‌هایی است که لبنان به عنوان عرصه‌ای برای تحمیل هزینه‌های ناشی از درگیری یا سازش در سوریه استفاده نشود، البته این نگرانی تنها ناشی از آثار جنک نیست، بلکه پیامدهای سازش نیز ممکن است برای لبنان گران تمام شود، چرا که در این صورت نیز گروههای مسلح زیادی وجود دارندکه به لبنان به عنوان یک پناهگاه نگاه می‌کنند.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/180380

Read More 0 Comments

Thu

31

Oct

2013

نگرانی نصرالله ازفعالیت تروریستی در روز عاشورا

فارسی (Farsi)

تایید نشده

خبرگزاری مقاومت اسلامی

روزنامه " الجمهوریه " لبنان روز پنجشنبه نوشت: سید حسن نصر الله دیروز در دیدار با جمعی از مسئولان حزبی و مذهبی با اشاره به وضعیت امنیتی لبنان و نگرانی این حزب از بروز اقدامات تروریستی در ایام عاشورا، تاکید کرد که حزب الله با آمادگی کامل با سرویس امینتی لبنان همکاری می کند، تا مانع هرگونه عملیات تروریستی دراین ایام شود.ر

" الجمهوریه"، که این خبر را در سایت اینترنتی منتشر کرده است، همچنین نوشت: سید حسن نصرالله درباره بحران سوریه تصریح کرد که "جبهه بین المللی، منطقه ای و داخلی در جنگ علیه سوریه به زانو درآمده و با شکست روبرو شدند و در حقیقت محور مقاومت، پیروز واقعی این نبردند".ر

وی خاطرنشان کرد که " محور جنگ علیه سوریه به بن بست رسیده و چاره ای جز پذیرش واقعیت و حل و فصل سیاسی این بحران را ندارد.ر

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: جنگ طلبان در سوریه به بن بست رسیده و تنها راه مقابل آنان راه حل سیاسی است ، درحالی که برخی کشورها همچنان در این مسیر سنگ اندازی می کنند. ولی بزودی پی خواهند برد که این تنش ها هیچ فایده ای ندارد.ر

تلویزیون المنار و سایت اینترنتی این شبکه که سخنرانی ها و دیدارهای سید حسن نصر الله را منتشر می کند ، در باره دیدار مطرح شده در الجمهوریه و اظهارات دبیرکل حزب الله خبری درج منعکس نکرده است.ر

http://www.resistnews.com/news.php?readmore=22975

Read More 0 Comments

Wed

30

Oct

2013

دلیل صراحت سیدحسن نصرالله در انتقاد از عربستان

فارسی (Farsi)

شبکه العالم

همه جریان های سیاسی فعال در لبنان تلاش می کنند تا از ورود به جنجال سیاسی و رسانه ای با آل سعود خودداری کنند و این مساله دلایل متعدد بسیاری دارد که شاید یکی از آنها جایگاه عربستان در نزد اهل سنت باشد، این مساله حتی در نزد حزب الله و دبیرکل آن نیز رعایت می شد و بیشترین دلیل آن نیز در راستای تحقق اتحاد میان مسلمانان بود.ر

اما آنچه که باعث شد تا سیدحسن نصرالله در سخنان خود با بیان شیوای خود و با اندکی طنز سیاسی خاندان آل سعود را خطاب قرار دهد، عبور عربستان همه خطوط قرمز تعیین شده در حرمت خون مسلمانان و اندیشه اسلامی است. بدون شک سازمان اطلاعات حزب الله آن اندازه سند و مدرک در مورد نقش مخرب سعودی ها در منطقه دارند - که این مساله دیگر نیازی به سند و مدرک ندارد و از روز هم روشن تر است - که پس از سال ها صبر و تحمل در مورد عملکرد این کشور، دست به انتقاد از آنها بزند.

آنچه دبیرکل سازمان ملل در مورد نقش عربستان گفت، حرف تازه ای نبود، بلکه تاکید بر واقعیت هایی بود که باید از طرف شخصیتی مانند سیدحسن نصرالله برای افکار عمومی عرب بیش از پیش شکافته می شد. سعودی ها هر چند توسط دولت سوریه بارها مورد انتقاد قرار گرفته اند، اما ریاض به دلیل آنکه لبنان را حریم امنی برای خود می داند به خیال خود در این کشور مورد انتقاد قرار نمی گرفت. حضور بسیاری از شخصیت های لبنانی پای سخنرانی دبیرکل حزب الله و شنیدن این سخنان از وی، بدون شک در آینده سیاسی لبنان بسیار اهمیت خواهد داشت و آنها با جسارت بیشتری سعودی ها را خطاب قرار خواهند داد.ر

به گزارش العالم، موضع گیری دبیرکل حزب الله لبنان علیه فتنه انگیزی سعودی ها در واقع یک پیام آشکار برای برخی از طرف ها بود که کشورشان آماج حملات خونین تروریستی است و تاکنون حتی یک انتقاد هم از موضع سعودی ها نکرده اند. از سوی دیگر به نظر می رسد اعلام رقم 30 میلیارد دلاری هزینه عربستان برای سرنگونی نظام سوریه و ناکامی در آن در واقع نوعی اعلام پیروزی بر «محور خون» در منطقه است.ر

بنابراین به سادگی می توان دریافت که دوره تازه ای از رقابت های منطقه ای شروع شده است. شکست سعودی ها در سوریه که مقدمه ناکامی آنها در لبنان است - با توجه به سخنان سیدحسن نصرالله - با برقراری روابط تهران- واشنگتن به شکست های بیشتری منجر خواهد شد که اوج آن را می توان در عراق مشاهده کرد. از این رو باید گفت که انتقاد دبیرکل حزب الله از نقش مخرب آل سعود و اشاره مستقیم به این کشور، حکایت پیروزی محور مقاومت است که هر چند با هزینه بسیار همراه بود، اما بالاخره به دست آمد و ریاض یا باید در روش خود تجدید

نظر کند و یا اینکه منتظر تعقیب خود باشد.ر

http://fa.alalam.ir/news/1528973

همه جریان های سیاسی فعال در لبنان تلاش می کنند تا از ورود به جنجال سیاسی و رسانه ای با آل سعود خودداری کنند و این مساله دلایل متعدد بسیاری دارد که شاید یکی از آنها جایگاه عربستان در نزد اهل سنت باشد، این مساله حتی در نزد حزب الله و دبیرکل آن نیز رعایت می شد و بیشترین دلیل آن نیز در راستای تحقق اتحاد میان مسلمانان بود.

اما آنچه که باعث شد تا سیدحسن نصرالله در سخنان خود با بیان شیوای خود و با اندکی طنز سیاسی خاندان آل سعود را خطاب قرار دهد، عبور عربستان همه خطوط قرمز تعیین شده در حرمت خون مسلمانان و اندیشه اسلامی است. بدون شک سازمان اطلاعات حزب الله آن اندازه سند و مدرک در مورد نقش مخرب سعودی ها در منطقه دارند - که این مساله دیگر نیازی به سند و مدرک ندارد و از روز هم روشن تر است - که پس از سال ها صبر و تحمل در مورد عملکرد این کشور، دست به انتقاد از آنها بزند.

آنچه دبیرکل سازمان ملل در مورد نقش عربستان گفت، حرف تازه ای نبود، بلکه تاکید بر واقعیت هایی بود که باید از طرف شخصیتی مانند سیدحسن نصرالله برای افکار عمومی عرب بیش از پیش شکافته می شد. سعودی ها هر چند توسط دولت سوریه بارها مورد انتقاد قرار گرفته اند، اما ریاض به دلیل آنکه لبنان را حریم امنی برای خود می داند به خیال خود در این کشور مورد انتقاد قرار نمی گرفت. حضور بسیاری از شخصیت های لبنانی پای سخنرانی دبیرکل حزب الله و شنیدن این سخنان از وی، بدون شک در آینده سیاسی لبنان بسیار اهمیت خواهد داشت و آنها با جسارت بیشتری سعودی ها را خطاب قرار خواهند داد

- See more at: http://fa.alalam.ir/news/1528973#sthash.dZ9A5c2z.dpuf

همه جریان های سیاسی فعال در لبنان تلاش می کنند تا از ورود به جنجال سیاسی و رسانه ای با آل سعود خودداری کنند و این مساله دلایل متعدد بسیاری دارد که شاید یکی از آنها جایگاه عربستان در نزد اهل سنت باشد، این مساله حتی در نزد حزب الله و دبیرکل آن نیز رعایت می شد و بیشترین دلیل آن نیز در راستای تحقق اتحاد میان مسلمانان بود.

اما آنچه که باعث شد تا سیدحسن نصرالله در سخنان خود با بیان شیوای خود و با اندکی طنز سیاسی خاندان آل سعود را خطاب قرار دهد، عبور عربستان همه خطوط قرمز تعیین شده در حرمت خون مسلمانان و اندیشه اسلامی است. بدون شک سازمان اطلاعات حزب الله آن اندازه سند و مدرک در مورد نقش مخرب سعودی ها در منطقه دارند - که این مساله دیگر نیازی به سند و مدرک ندارد و از روز هم روشن تر است - که پس از سال ها صبر و تحمل در مورد عملکرد این کشور، دست به انتقاد از آنها بزند.

آنچه دبیرکل سازمان ملل در مورد نقش عربستان گفت، حرف تازه ای نبود، بلکه تاکید بر واقعیت هایی بود که باید از طرف شخصیتی مانند سیدحسن نصرالله برای افکار عمومی عرب بیش از پیش شکافته می شد. سعودی ها هر چند توسط دولت سوریه بارها مورد انتقاد قرار گرفته اند، اما ریاض به دلیل آنکه لبنان را حریم امنی برای خود می داند به خیال خود در این کشور مورد انتقاد قرار نمی گرفت. حضور بسیاری از شخصیت های لبنانی پای سخنرانی دبیرکل حزب الله و شنیدن این سخنان از وی، بدون شک در آینده سیاسی لبنان بسیار اهمیت خواهد داشت و آنها با جسارت بیشتری سعودی ها را خطاب قرار خواهند داد.

- See more at: http://fa.alalam.ir/news/1528973#sthash.dZ9A5c2z.dpuf

همه جریان های سیاسی فعال در لبنان تلاش می کنند تا از ورود به جنجال سیاسی و رسانه ای با آل سعود خودداری کنند و این مساله دلایل متعدد بسیاری دارد که شاید یکی از آنها جایگاه عربستان در نزد اهل سنت باشد، این مساله حتی در نزد حزب الله و دبیرکل آن نیز رعایت می شد و بیشترین دلیل آن نیز در راستای تحقق اتحاد میان مسلمانان بود.

اما آنچه که باعث شد تا سیدحسن نصرالله در سخنان خود با بیان شیوای خود و با اندکی طنز سیاسی خاندان آل سعود را خطاب قرار دهد، عبور عربستان همه خطوط قرمز تعیین شده در حرمت خون مسلمانان و اندیشه اسلامی است. بدون شک سازمان اطلاعات حزب الله آن اندازه سند و مدرک در مورد نقش مخرب سعودی ها در منطقه دارند - که این مساله دیگر نیازی به سند و مدرک ندارد و از روز هم روشن تر است - که پس از سال ها صبر و تحمل در مورد عملکرد این کشور، دست به انتقاد از آنها بزند.

آنچه دبیرکل سازمان ملل در مورد نقش عربستان گفت، حرف تازه ای نبود، بلکه تاکید بر واقعیت هایی بود که باید از طرف شخصیتی مانند سیدحسن نصرالله برای افکار عمومی عرب بیش از پیش شکافته می شد. سعودی ها هر چند توسط دولت سوریه بارها مورد انتقاد قرار گرفته اند، اما ریاض به دلیل آنکه لبنان را حریم امنی برای خود می داند به خیال خود در این کشور مورد انتقاد قرار نمی گرفت. حضور بسیاری از شخصیت های لبنانی پای سخنرانی دبیرکل حزب الله و شنیدن این سخنان از وی، بدون شک در آینده سیاسی لبنان بسیار اهمیت خواهد داشت و آنها با جسارت بیشتری سعودی ها را خطاب قرار خواهند داد.

- See more at: http://fa.alalam.ir/news/1528973#sthash.dZ9A5c2z.dpuf
Read More 0 Comments

Tue

29

Oct

2013

توطئه‌گران علیه سوریه شکست خوردند/درخواست از ایران برای ورود در پرونده امام موسی صدر

5- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام اینکه «جبهه داخلی، منطقه‌ای و بین المللی برای سرنگونی نظام سوریه شکست خورده‌اند» گفت: جبهه مقابل تمام توان خود را برای براندازی نظام سوریه به کار گرفتند ولی موفق نشدند.ر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی که به مناسبت بیست و پنجمین سال تاسیس بیمارستان رسول اعظم(ص) در ضاحیه بیروت برگزار شد، درباره تحولات داخلی لبنان و منطقه سخنرانی کرد.ر

وی گفت: اکنون باید بر پیگیری بقیه پرونده ها تاکید کرد و باید چارچوبی برای پیگیری مشخص شود و ما لبنانی ها با برادران سوری خود برای آزادی دو کشیش ربوده شدن همکاری می کنیم و همچنین قضیه لبنانی هایی که در جریان حوادث سوریه کشته و یا ربوده شدند از جمله حسان المقداد و سمیر کساب، تصویر بردار لبنانی و دیگران را پیگیری می کنیم و باید یک نفر در سطح مقام رسمی لبنان مسئول پیگیری این پرونده ها شود و این گونه معلوم می شود چه کس مسئول این کار است و هر فردی که اطلاعاتی یا پیشنهادی دارد به طرفی معین ارائه می کند و این گونه است که پرونده‌های قدیمی نیز باز خواهند شد.ر

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش با اشاره به تلاش رژیم های مرتجع عربی برای براندازی نظام سوریه اعلام کرد عربستان ده‌ها هزار جنگجو را از همه جهان به سوریه فرستاده و 30 میلیارد دلار تاکنون برای سرنگونی نظام سوریه هزینه کرده و اکنون نمی‌خواهد بحران سوریه با گفت‌وگو به نتیجه برسد.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920806001468

Read More 0 Comments

Mon

28

Oct

2013

سید حسن نصرالله امروز سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر فردا دوشنبه در سایه تحولات پیچیده داخلی و منطقه‌ای لبنان در مراسم جمعیت موسسه الشهید سخنرانی خواهد کرد.ر

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الحدث، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان فردا در شرایطی سخنرانی خواهد کرد که درگیریها در سوریه و ناآرامی های داخلی در شهر طرابلس لبنان شرایط پیچیده ای را برای منطقه رقم زده است. این در حالی است که ارتش سوریه نیز خود را برای نبرد سرنوشت ساز القلمون آماده می‌کند و همچنان در نبردهای حومه دمشق پیشرفت هایی را برای خود رقم زده است.ر

منابع نزدیک به فرماندهی حزب الله اعلام کردند که برخی از تحولات مهم منطقه‌ای در سخنرانی دوشنبه سید حسن نصرالله مورد بررسی قرار خواهد گرفت، از جمله این تحولات افزایش هجمه علیه حزب الله از سوی جریان وابسته لبنانی و برخی کشورهای خلیج فارس و تشدید اوضاع امنیتی در طرابلس و تاکید حزب‌الله بر ادامه حضور در کنار بشار اسد رئیس جمهور سوریه خواهد بود.ر

موضوع مانع تراشی ها در روند تشکیل دولت لبنان در شرایط حساس کنونی از دیگر مواردی است که احتمالا در سخنرانی نصرالله به آن اشاره خواهد شد.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920805000183

 

 

Read More 0 Comments

Sat

26

Oct

2013

وصیتنامه سیدهادی نصرالله

سيدهادی و سیدحسن نصرالله
سيدهادی و سیدحسن نصرالله

 

فارسی (Farsi)

سيد هادي در قسمتهايي از وصيتنامه اش كه قبل از شهادت تنظيم نمود اينگونه مي گويد:ر

بسم الله القاصم الجبارین

رب اشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی

 

شهادت میدهم که هیچ خدایی جز الله نیست. و او واحد است و شریکی ندارد...ر

 

درود و سلام بر اشرف مخلوقات خدا، محمد و خاندان مطهرش. سلام بر تمامی انبیا و فرستادگان و راستگویان و اوصیا خدا. سلام بر بانوی بزرگوارم حضرت فاطمه زهرا (س) سلام بر آقا و سرورم اباعبدالله و بر روح مطهر فرزندان و یارانش.ر

سلام بر حضرت قائم، حجت منتظر)عج لالله( سلام بر روح مقدس اما مخمینی)ره(. سلام بر امام و رهبر بزرگ، سید علی خامنه ای)حفظه الله( سلام بر رهبر امت حزب الله. سلام بر سید شهیدان مقاومت اسلامی، سیدعباس موسوی و شیخ شهیدان مقاومت، شیخ راغب حرب. سلام بر شهدای اسلام و شهیدان مقاومت اسلامی. سلام و رحمت خداوند و برکات او بر همه شما.ر

حمد و ستایش خداوند که ما را بر دینش هدایت کرد. و از شیعیان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع) و از دوستداران بانوی کوثر، فاطمه زهرا که برترین درودها و سلامها بر او باد و از پیروان و دوستداران قلبی رسول خدا (ص) و امام حسن و امام حسین (ع)، سيد جوانان اهل بهشت قرار داد.ر

از خداوند مسئلت دارم که آنان را شفیع ما و همه مسلمانان در روز قیامت قرار دهد. پس از سلام و درود، وصیتنامه خویش را برای شما مینویسم:ر

 

 

Read More 1 Comments

Tue

24

Sep

2013

امید به راه حل نظامی در سوریه «شکست خورده» است

5- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب الله لبنان، حل بحران سوریه را سیاسی دانست و تاکید کرد: امید بستن به راهکار نظامی و پیروزی آن، شکست خورده و ویرانگر است.ر

سید حسن نصر الله با اشاره سخنان «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که بعد از توافق با روسیه بر مسئله سلاح های شیمیایی سوریه گفته بود: نباید اجازه داد که این سلاح ها به لبنان منتقل شوند، گفت: روز بعد از سخنان کری مسئولان ائتلاف معارضان سوری گفتند که حکومت سوریه سلاح های شیمیایی خود را به حزب الله منتقل کرده است این اتهامی «خنده دار و مضحک» است زیرا جابه جایی سلاح شیمیایی مثل جابه جایی آرد و گندم نیست.ر

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: در سایه تحولات اخیر در سوریه و جهان و منطقه و در پی تجربیات اخیری که منطقه با آن روبرو شده بود از عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه می خواهم که در مواضع خود بازنگری کنند زیرا امید بستن به راهکار نظامی و پیروزی آن شکست خورده و ویرانگر است ؛ از شما می خواهم که کینه های خود را کنار بگذارید و به ملت های منطقه فکری کنید زیرا راه نجات سوریه و همه ملت های منطقه و بستن راه بر فتنه ها با راهکار سیاسی قابل حل و فصل است.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920701001688

0 Comments

Sun

22

Sep

2013

سیدحسن نصرالله فردا سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان فردا درباره جدیدترین تحولات سیاسی داخلی و منطقه‌ای سخنرانی خواهد کرد.ر

روابط عمومی حزب‌الله لبنان اعلام کرد که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان فردا دوشنبه در مورد تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای سخنرانی خواهد کرد.ر

انتظار می‌رود، تحولات سوریه و کارشکنی‌ها در روند تشکیل دولت در لبنان و همچنین تحویل امنیت ضاحیه بیروت به ارتش این کشور از مهم‌ترین محورهای احتمالی این سخنرانی است.ر

این سخنرانی فردا (دوشنبه) ساعت 8:30 شب به وقت محلی از طریق شبکه المنار پخش خواهد شد.ر

 

Read More 2 Comments

Tue

17

Sep

2013

پيام تسليت امام خامنه ای در پی شهادت فرزند ايشان

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شهادت فرزند سید حسن نصرالله تأكید كردند خون این شهید و دیگر فرزندان شهید اسلام در لبنان، آتش مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس را مشتعل‌تر خواهد كرد. متن پیام به این شرح است:ر

 

 «بسمه تعالى»

 

جناب حجةالاسلام عالم مجاهد آقاى سيدحسن نصراللَّه دامت معاليه‌
شهادت افتخار آميز فرزند عزيز و جوان برومندتان را به شما و مادر گرامى‌اش تبريك و تسليت مى‌گويم. اين آزمايش بزرگ ديگرى است كه شما در راه خدا آن را با سرافرازى مى‌گذرانيد و فهرست آزمايش‌هاى ديگرى را كه در دوران پر رنج و پراجرِ جهاد و مقاومت، صبورانه طى كرده‌ايد با آن زينت مى‌بخشيد. رژيم غاصب و متجاوز و ددمنش صهيونيستى از جنايت‌هاى خود كه به شهادت بهترين جوانان لبنان و فلسطين، مى‌انجامد هيچ بهره‌ئى نخواهد برد و خون هادى شهيد و ديگر فرزندان شهيد اسلام در لبنان، آتش مقاومت در برابر رژيم اشغالگر فلسطين و لبنان را مشتعل‌تر خواهد ساخت. جهاد كنونى در برابر رژيم غاصب صهيونيست با همه‌ى نابرابرى، عاقبتى جز پيروزى حق يعنى نجات سرزمين‌هاى غصب شده‌ى اسلامى به دنبال ندارد و گذشت زمان نمى‌تواند حق غصب شده‌ى ملت‌ها را به دست فراموشى بسپارد. هر خونى كه در اين راه ريخته مى‌شود و هر مبارز صادق و مظلومى كه به‌خاك مى‌افتد، آن عاقبت تاريخى را قطعى‌تر و تخلف‌ناپذيرتر مى‌سازد.ر

بار ديگر شهادت فرزند جوان و مظلوم شما را به شما والدين گرامى و ديگر بازماندگان و همرزمانش و به همه‌ى جوانان لبنان و فلسطين، تبريك و تسليت مى‌گويم، و اجر الهى را براى شما و علوّ درجات در محضر حضرت حق متعال را براى آن عزيز مسئلت مى‌كنم.ر

والسلام عليكم و رحمةاللَّه - 23/06/1376 - سيدعلى خامنه‌اى

http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=2853

 

 

Read More 0 Comments

Sat

14

Sep

2013

دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با سید حسن نصرالله

 

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان در ديدار با دبير‌كل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي گفت: تقويت وحدت ميان امت اسلامي تنها راهكار مقابله با توطئه‌هاي آمريكا و همپيمانان آنان در سراسر جهان به‌ويژه جهان اسلام است.ر

 

به گزارش خبرگزاری مهر،  آيت الله محسن اراكي دبير‌كل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، با سيد حسن نصرالله، دبير‌كل حزب الله لبنان ديدار و پيرامون مسائل جهان اسلام و منطقه به‌خصوص مسأله سوريه گفتگو كرد.

 

دبيركل مجمع در اين ديدار كه غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز حضور داشت، با اشاره به ضرورت تقريب ميان مذاهب اسلامي، اظهار داشت: رژيم اشغالگر قدس دشمن تمام مردم منطقه و همه مذاهب و اديان است و در دستيابي به اهداف خود به هيچ دين و آئيني پايبند نبوده و ضمن ايجاد فتنه مذهبي، در صدد شكستن اراده نيروهاي مقاوم در برابر آن رژيم است.ر

 

سيد حسن نصرالله نيز با اشاره به تلاش‌هاي جنگ‌طلبانه اخير آمريكا و رژيم صهيونيستي و هم پيمانان آن تأكيد كرد: تحولات منطقه نبايد موجب فراموشي جنايت‌هاي ضد انساني رژيم صهيونيستي در حق ملت مظلوم فلسطين شود. دبير‌كل حزب الله در اين ديدار همچنين افتتاح دفتر نمايندگي مجمع جهاني تقريب بين مذاهب اسلامي در لبنان را مهم ارزيابي كرد.ر

http://www.mehrnews.com/detail/News/2134982

 

Read More 0 Comments

Tue

03

Sep

2013

فتنه صهیونیستی پشت ماجراجویی در منطقه است/ امریکا تنها مانده است

فارسی

خبرگزاری مهر

سيد حسن نصرالله با اشاره به اينكه در پشت ماجراجويي‌هاي آمريكا در منطقه، برنامه‌ريزي‌هاي فتنه‌انگيز لابي صهيونيستي قرار دارد، تأكيد كرد: عليرغم سيطره شبكه صهيونيستي بر بزرگترين شبكه‌هاي رسانه‌اي جهان و جنگ رسانه‌اي موجود در جهت وارونه جلوه‌دادن حقايق صحنه سوريه، تنها ماندن آمريكا در عملي كردن تهديد نسنجيده خود عليه سوريه نشانه عدم مقبوليت توجيهات غيرمنطقي آمريكايي- صهيونيستي در جهان است.ر

علاء‌الدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در رأس هيأت پارلماني كشورمان شامل جواد كريمي قدوسي و فتح الله حسینی با سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان ديدار و آخرين وضعيت تحولات منطقه را با وي مورد تبادل نظر قرار داد.ر

http://mehrnews.com/detail/News/2128419

Read More 0 Comments

Sun

25

Aug

2013

رازهاي ده‌گانه نصرالله

سيد حسن نصرالله
سيد حسن نصرالله

فارسی (Farsi)

مشرق

رزمندگان حزب‌الله لبنان به فرماندهي سيد حسن نصرالله، از 10 راز بزرگ برای حفظ ابتکار عمل در تحولات منطقه‌ای و موفقیت‌های پياپي خود سود می‌برند؛ دبیرکل حزب‌الله در مصاحبه اخير خود در سالروز پیروزی مقاومت اسلامي در نبرد 33روزه، تلويحاً از ایدئولوژی‌های حزب‌الله و همخوانی آنها با سیاست‌های کلي اين حزب پرده برداشت.ر
مصاحبه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان با شبکه المیادین و سخنان وی دو روز پیش از سالروز پیروزی مقاومت در نبرد جولای 2006 از بسیاری از ایدئولوژی‌های حزب‌الله و همخوانی و هماهنگی این ایدئولوژی‌ها با سیاست‌های این جنبش پرده برمی‌دارد.ر
این هماهنگی و همخوانی، شرط اساسی تمامی جنبش‌‌های مقاومت به مانند حزب‌الله در منطقه و جهان است. این مصاحبه و سخنرانی حاکی از مهمترین مسائل مورد توجه حزب‌الله و نشان دهنده 10 عامل اصلی موفقیت حزب‌الله لبنان و شخص سید حسن نصرالله در راهبرد تحولات منطقه‌ای است که  به آنها اشاره می‌کنیم:ر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/243621/%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

Read More 0 Comments

Wed

21

Aug

2013

اسد درتماس با نصرالله پس از انفجار اخير بر آمادگي براي همکاري با دستگاه‌هاي امنيتي لبنان تاکيد کرد

فارسی (Farsi)

رئیس جمهور سوریه پس از انفجار تروریستی اخیر در جنوب بیروت در تماسی تلفنی با دبیرکل حزب الله لبنان گفت

و گو کرد.ر

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، بشار اسد پس از انفجار تروریستی در منطقه الرویس در جنوب بیروت، تلفنی با سیدحسن نصرالله گفت و گو کرد و کشته شدن شماری از شهروندان لبنانی را تسلیت گفت.ر

روزنامه الرأی کویت به نقل از مسئولان سیاسی حزب الله لبنان نوشت: بشار اسد پس از اعلام همدردی با خانواده های کشته شدگان این انفجار تروریستی، بر آمادگی کامل سوریه برای همکاری با دستگاه های امنیتی لبنان و حزب الله و ارائه اطلاعاتی درباره اتباع سوری وابسته به گروه هایی که احتمالا در این انفجار دست داشتند، تأکید کرد.ر

به گفته این مسئولان حزب الله، بررسی محل انفجار نشان می دهد بمب منفجر شده دارای قطعه های فلزی بود که این امر نشان می دهد این بمب در داخل لبنان ساخته شده است.ر

این مسئولان افزودند: تدابیر شدید امنیتی در جنوب بیروت و ورودی های این منطقه همچنان اعمال خواهد شد، و افراد مشکوک به دست داشتن در این انفجار تروریستی بازداشت می شوند.ر

بر اساس این گزارش، طرحی ویژه برای پیشگیری از وقوع انفجار تروریستی سوم آماده شده است زیرا در صورت وقوع یک انفجار دیگر واکنش ها غیرقابل پیش بینی و کنترل اوضاع سخت خواهد بود.ر

مسئولان امنیتی حزب الله اعلام کردند که دستگاه های امنیتی لبنانی به ویژه مرکز اطلاعات ارتش و دستگاه امنیت

داخلی تحقیقات درباره انفجار تروریستی الرویس را ادامه می دهند.ر

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2050554

Read More 0 Comments

Fri

16

Aug

2013

اگر لازم باشد شخصا در سوریه می‌جنگم

5- فارسی (Farsi)

دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به تروریست های تکفیری عامل انفجار دیروز بیروت از آمادگی خود و دیگر فرماندهان حزب الله برای نبرد در داخل خاک سوریه با آنان خبر داد.ر

دبیر کل حزب الله لبنان خطاب به تروریست‌های تکفیری عامل انفجار دیروز بیروت از آمادگی خود و دیگر فرماندهان حزب الله برای نبرد در داخل خاک سوریه با آنان خبر داد.ر

سید حسن نصر‌الله که به مناسبت هفتمین سالگرد پیروزی مقاومت حزب الله در سال 2008 و در منطقه عیتا الشعب در مرز  جنوبی لبنان سخنرانی می‌کرد ضمن محکوم کردن انفجارهای دیروز بیروت که منجر به مرگ دست کم 25 نفر و زخمی شدن بیش از 300 نفر شد‌از شناسایی و دستگیری عوامل این انفجارخبر داد.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/118856

Read More 0 Comments

Thu

15

Aug

2013

ناگفته‌هاي جالب نصرالله از جنگ 33 روزه

6- فارسی (Farsi)

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در گفت‌وگویی سه ساعته با شبکه تلویزیونی المیادین با اشاره به موضع گیری های منفی آمریکا و غرب علیه مقاومت اسلامی لبنان گفت که تا زمانی که مقاومت متعهد به آرمان مرکزی امت اسلام و ملتزم به حمایت از لبنان و دفاع از تمامیت ارضی این کشور باشد، آنها ما را رها نخواهند کرد.ر

وی مشکل واقعی غرب و آمریکا و حتی برخی رژیم های عربی را در این دانست که این حزب یک حزب مقاوم است، مشکل آن‌ها مسایل داخلی نیست.ر

وعده‌ها به حزب الله پشت درهای بسته/به رسمیت شناخته شدن در ازای کنار گذاشتن دشمنی با اسرائیل

وی ادامه داد: دائما به ما پیشنهاد می‌شود که سلاح خود را حفظ کنید، اما حتی به صورت ضمنی به ما تعهد دهید که از آرمان فلسطین و موضوع طمع‌ورزی های اسرائیل دست بر خواهید داشت؛ این پیشنهادها از آمریکایی‌ها و فرانسوی ها و انگلیسی‌ها و دیگران مطرح می‌شود،‌ دیک چنی پیشنهاد بزرگی برای ما از طریق یک شخص آمریکایی لبنانی الاصل فرستاد و گفت که آمریکا می تواند حزب الله را به صورت بین‌المللی به رسمیت بشناسد، سلاح نیز در دست این حزب باقی بماند و این حزب را از لیست ترور نیز خارج کند، اما به شرط اینکه حزب الله به صورت شفاهی و در پشت درهای بسته این تضمین را ارائه کند، اما ما این خواسته ها را رد کرده ایم، ما نمی توانیم به کسی چنین تعهدی بدهیم، ارزش این سلاح وقتی برای کشور و آرمان آن استفاده نشود چیست؟

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/240955/%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%86%DA%AF-33-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87

 

Read More 1 Comments

Wed

14

Aug

2013

نصرالله: مقاومت در سال ۲۰۰۰ آخرین میخ‌ها را بر تابوت طرح اسرائیل بزرگ کوبید

فارسی (Farsi)

دبیر کل حزب الله لبنان گفت که مقاومت در سال 2000 آخرین میخ‌ها را بر تابوت طرح اسرائیل بزرگ زد و می‌دانستیم که آنها انتقام جویی می‌کنند از این مقاومتی که طرح آنها را به شکست کشاند.ر

حسن نصراالله با ستایش از برنامه «حکایه تموز» از شبکه المیادین گفت: مقاومت به مسئله اصلی امت اسلامی یعنی فلسطین و دفاع از حاکمیت لبنان ملتزم است.ر

وی افزود: مشکل از مقاومت نیست بلکه مشکل از آمریکا و غرب و بخش زیادی از نظام‌های رسمی عربی است که می‌خواهند مسئله فلسطین را از بین ببرند.‬ر

نصرالله گفت: این‌ها همان آمریکا و انگلیس و فرانسه و .. هستند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم هستند.ر

وی افزود: از نظر آنها مشکل این است که ما مقاومت هستیم و می‌خواهیم مقاومت باقی بمانیم‬.ر

‫دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آنها می‌خواهد همه کشورهای عربی مملو از سلاح باشد تا جنگ داخلی راه بیفتد.

Read More 0 Comments

Tue

13

Aug

2013

علت پیر شدن سید حسن نصرالله از زبان خودش

فارسی (Farsi)

  دبیرکل حزب الله در گفتگویی صمیمانه با روزنامه السفیر از علت سفید شدن موهای سرش گفت.ر

روزنامه السفیر لبنان امروز گفت وگویی کوتاه با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را منتشر کرد که اخیرا انجام شده است، در این گفت‌وگوی دوستانه از نصرالله در مورد علت پیر شدن و سفید شدن محاسن و موهایش سوال شده و گفته شده که آیا این موضوع ارتباطی به جنگ 33 روزه دارد یا نه.ر

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله در پاسخ به این سوال با خنده پاسخ داد: اوضاع داخلی لبنان ما را پیر کرد، درگیری با اسرائیلی‌ها آسان‌تر از درگیری‌های داخلی است.ر

وی تصریح کرد که در درگیری با اسرائیل اهداف و گزینه‌ها در میدان جنگ مشخص است، سلاح‌ها و تاکتیک‌ها و نحوه سخنرانی ها نیز مشخص است، اما در درگیری‌های عرصه سیاست داخلی لبنان دیگر بحث سختی‌ها مطرح نیست، بلکه اوضاع مصیبت بار است.ر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز در یک مصاحبه تلویزیونی با شکبه خبری المیادین و غسان بن جدو مدیر این شبکه حاضر خواهد شد. این مصاحبه به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه انجام خواهد شد.ر

وی عصر جمعه نیز در منطقه بنت حبیل واقع در دو کیلومتری مرز سرزمین‌های اشغالی سخنرانی می کند. این سخنرانی به گونه‌ای انجام می‌شود که نظامیان صهیونیستی که در پناهگاه‌های خود مستقر شده و احتمالا به علت این تجمع، حالت آماده‌باش در نیروهای نظامی اسرائیل ایجاد شده نیز سخنرانی نصرالله را به صورت مستقیم خواهند شنید.ر

روزنامه النهار لبنان نیز نوشت که سخنرانی نصرالله در این مراسم درباره ابعاد درگیری‌های مستمر با دشمن صهیونیستی و نقش مقاومت در تحولات منطقه خواهد بود، وی در این سخنرانی از نقش مردم جنوب لبنان و بویژه عیتا الشعب در مقاومت 33 روزه قدردانی کرده و پیام آمادگی کامل حزب‌الله برای مقابله با هر تجاوز احتمالی را

مستقیما به گوش صهیونیست‌ها خواهد رساند.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920523000064

Read More 0 Comments

Tue

13

Aug

2013

سید حسن نصرالله در عیتا الشعب سخنرانی خواهد کرد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

منابع لبنانی گزارش دادند: دبیر کل حزب الله لبنان جمعه این هفته به مناسبت سالروز جنگ سی و سه روزه در روستای عیتا الشعب سخنرانی خواهد کرد.ر

به گزارش روزنامه النهار لبنان، حزب الله جمعه، سالگرد جنگ تموز 2006 (جنگ سی و سه روز) را با برگزاری همایشی در روستای  عیتا الشعب واقع در شهرستان بنت جبیل جشن خواهد گرفت.ر

این در حالی است که سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان سخنرانی را ایراد خواهد کرد و آن را مستقیما به گوش نظامیان رژیم اشغالگر قدس خواهد رساند.ر

جنگ سی و سه روزه از روستای عیتا الشعب آغاز شد و نیروهای حزب الله توانستند دو نظامی رژیم صهیونیستی را در این روستا به اسارت بگیرند.ر

گزارشها حاکی از این است که نصر الله بر ابعاد جنگ دائمی با رژیم صهیونیستی و نقش مقاومت در حادثه لبونه تمرکز خواهد کرد. زیرا این حزب رویدادهای لبونه را بسیار مهم می داند.ر

اکثر اعضای حزب الله عیتا الشعب را در ادبیات مقاومت در جایگاه والایی قرار می دهند و برگزاری همایش در این روستا اولویت جنگ با صهیونیستها را تقویت می کند.ر

همچنین نصر الله با سخنرانی خود قصد دارد بگوید که مقاومت همچنان پابرجاست و در هرجایی که قرار گیرد،

آماده مقابله با حمله دشمنان خواهد بود.ر

http://www.mehrnews.com/detail/News/2114374 

Read More 0 Comments

Mon

12

Aug

2013

چهارشنبه؛ مصاحبه تلویزیونی نصرالله با الميادين

فارسی (Farsi)

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان چهارشنبه این هفته با شبکه خبری المیادین لبنان مصاحبه اختصاصی برگزار می‌کند.ر

 این مصاحبه به مناسبت سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و امضای قطعنامه 1701 در شورای امنیت با غسان بن جدو مدیر شبکه المیادین انجام خواهد شد.ر
  نصرالله در این سخنرانی احتمالا به تازه‌ترین تحولات لبنان از جمله موضوع تشکیل دولت و تلاش برخی گروه‌ها برای دور زدن حزب‌الله لبنان در ساختار دولت جدید و همچنین تحولات بین‌المللی از جمله اوضاع نگران کننده کشورهای اسلامی و تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان اشاره خواهد کرد.ر
Read More 0 Comments

Sun

11

Aug

2013

سه و هفت دقیقه استشهاد

حس
حس

فارسی (Farsi)

moqawama.ir

آخرین دفعاتی که سید حسن نصرالله برای سخنرانی در علن حاضر می‌شود اوایل سال 86 است. یعنی یک سال پس از جنگ سی و سه روزه. اما پس از آن حس می‌شود اسرائیل قصد دارد ماهیت جنگش با حزب الله را تغییر دهد. همین طور هم می‌شود. ترور موفق حاج عماد در اواخر 86 یعنی ورود به مرحله‌ی Open War، جنگ بدون مرز. پس از آن دیگر بنا بر این است که همه‌ی سخنرانی‌های سید از طریق همان پرده‌ی جادویی مجتمع سید الشهدا باشد. اوایل سال 87 پس از تبادل اسرا سید حسن ناگهان روی سن می‌آید و گرم با چهار آزاده معانقه می‌کند و میکروفون را می‌گیرد و می‌گوید: بیش از پنج دقیقه برایم تصویب نشد! سپس بر می‌گردد و کمی بعد روی پرده سخنرانی اصلی‌اش را آغاز می‌کند. روز عاشورای همان سال هم کم‌تر پنج دقیقه در میان سیل جمعیت حاضر می‌شود. اما سخنرانی عاشورائی‌اش را باز هم از طریق پرده انجام می‌دهد. تمام سه سال بعد همه‌ی سخنرانی‌ها از زیر زمین‌های لا مکان ضاحیه‌ی جنوبی است.ر

http://www.moqawama.ir/?special=37_minutes_martyrdom

 

Read More 0 Comments

Sat

03

Aug

2013

هرگز از فلسطین چشم‌پوشی نمی‌کنیم/ تقدیر از نقش ایران و سوریه در حمایت از مقاومت

6- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنان خود در روز جهانی قدس خطاب به دشمنان ملت فلسطین گفت: ما شیعیان پیرو امام علی بن ابی‌طالب(ع) هستیم و هرگز از فلسطین و مقدسات فلسطین دست نخواهیم کشید.ر

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت روز قدس عصر امروز در میان مردم و در مجمع سید الشهدا در ضاحیه بیروت حاضر شد و به سخنرانی درباره روز قدس و فلسطین پرداخت.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920511001132

Read More 0 Comments

Thu

01

Aug

2013

سیدحسن نصرالله خواستار حضور گسترده در روز جهانی قدس شد

فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان خواستار حضور گسترده مردمی در تظاهرات روز جهانی قدس شد و تأکید کرد: تحولات منطقه ایجاب می‌کند در چنین روزی حضور پررنگ تری نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم.ر

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی که در مراسم شب قدر در ضاحیه جنوبی بیروت ایراد کرد، بر اهمیت حضور گسترده مردمی در تظاهرات روز جهانی قدس تأکید و تصریح کرد: با توجه به تحولات منطقه، ما بیشتر از هر زمان دیگری به حضور گسترده مردمی در این روز نیازمندیم.ر

سیدحسن نصرالله گفت: «همان‌طور که می‌دانید روز جمعه روز جهانی قدس است که امام خمینی(رض) نامگذاری کرده‌اند. ما پیش از جنگ ژوئیه یعنی جنگ 2006، در چنین روزی مراسم‌های بسیار بزرگی مانند نمایش‌های نظامی برگزار می‌کردیم که با استقبال گسترده مردمی مواجه می‌شد.ر

دبیرکل حزب‌الله افزود: «اما پس از جنگ سال 2006 شرایط ما و رژیم صهیونیستی تفاوت کرد، به‌گونه‌ای که در ارتباط با اسرائیل شرایط امنیتی در اولویت است. هرچند محاسبات سیاسی داخلی مؤثر نیز مطرح است، اما اصلی‌ترین معیار در ارتباط با اسرائیل، مسئله امنیتی است».ر

وی اضافه کرد: «جنگ ژوئیه سبب انتقام‌ گیری تاریخی و شدید بین ما و اسرائیل شد. اسرائیل در کمین همه ما (فرماندهان، نیروها، موجودیت و کیان) است و بر همین اساس، فرمانده حاج عماد مغنیه و دیگران را هدف قرار داد. ازاین‌رو، ما شکل برگزاری مراسم (روز قدس) را تغییر دادیم؛ زیرا منطق، عقل و مسئولیت شرعی می‌گوید زمانی که تو در جبهه نامحدودی با دشمن غاصب و زخم‌خورده قرار گرفته‌ای که به‌دنبال انتقام‌جویی از تو است، نباید هزاران نیروی نظامی، فرماندهان و نیروهای خود را در یک مکان جمع کنی و (به دشمن) بگویی بفرما».ر

سیدحسن نصرالله در ادامه گفت: «می‌خواهم به همه کسانی که در منازل و مساجد، به‌ویژه  در منطقه بیروت، بیروت بزرگ، منطقه الجبل و مناطق اطراف بیروت، ساکنان جنوب، منطقه بقاع، شمال و مناطق دور که تصویر مرا از تلویزیون می‌بینند، اهمیت حضور گسترده را در مجتمع سید الشهدا تأکید کنم. ما این مراسم (روز قدس) را در این مکان برگزار می‌کنیم. امسال با توجه به تحولات منطقه بایستی عنایت ویژه به این مراسم کنیم و حضور متمایزتری نسبت به سالهای گذشته در احیای این مراسم داشته باشیم تا بر مفاهیم آن تأکید شود که امام خمینی(رض) با نامگذاری این روز، بر معانی آن تأکید کرد. ما به‌علت تحولات منطقه بیش از سالهای گذشته به‌ویژه پس از سال 2006، نیازمند حضور متمایز در این مراسم هستیم».ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/108413

 

Read More 0 Comments

Tue

30

Jul

2013

سید حسن نصرالله جمعه سخنرانی می‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس سخنرانی می‌کند.ر

به گزارش روزنامه دیلی‌استار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان قرار است روز جمعه به مناسبت روز قدس سخنرانی کند.ر

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود رهبری حزب‌الله در سخنرانی خود به بحران داخلی سوریه و همچنین مذاکرات سازش بین اسرائیل و فلسطین بپردازد.ر

سید حسن نصرالله در آخرین سخنرانی خود که شش روز پیش ایراد کرد، ضمن انتقاد از تصمیم اتحادیه اروپا در گنجاندن شاخه نظامی حزب‌الله در لیست‌ گروه‌های تروریستی، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل به اتحادیه اروپا فشار وارد کردند تا شاخه نظامی حزب‌الله در لیست سازمان‌های تروریستی این اتحادیه قرار بگیرد و اروپا نیز تسلیم اراده آمریکا و اسرائیل شد.ر

وی در ادامه افزود: کشورهای اروپایی کاملاً می‌دانستند که حزب‌الله پایگاه مردمی بسیار زیادی نه‌ تنها در لبنان بلکه در جهان اسلام دارد و ممکن است این اقدام به روابط اروپا با جهان اسلام ضربه وارد کند، ولی با این تصمیم منافع اسرائیل را بر منافع خود ترجیح دادند.ر

رهبر جنبش مقاومت اسلامی لبنان در آخر اظهارات خود تاکید کرد: به کشورهای اتحادیه اروپا می‌گویم که با قرار دادن نام شاخه نظامی حزب‌الله در لیست سازمان‌های تروریستی به هیچ نتیجه‌ای نخواهند رسید و این تصمیم در نهایت شکست خورده است.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/107254

 

Read More 0 Comments

Thu

25

Jul

2013

تصمیمتان پوششی برای تجاوزگری اسرائیل است/جز ناامیدی چیزی نصیبتان نمی‌شود

7- فارسی (Farsi)

دبیر کل حزب‌الله لبنان در واکنش به اقدام اخیر اتحادیه اروپا در قراردادن شاخه نظامی حزب‌الله در لیست سازمان‌های تروریستی گفت که این تصمیم پوششی برای تجاوزگری اسرائیل بوده و چیزی جز ناامیدی از این تصمیم نصیبشان نخواهد شد.ر

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم افطاری که به همت «هیئت دفاع از مقاومت اسلامی» برگزار شد، در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا در قرار دادن شاخه نظامی حزب الله لبنان در لیست ترور خود تاکید کرد: نکته مهم این است که مقاومت از سوی اهالی و ملت خود مورد حمایت قرار دارد و اراده آنها و عزت و دیدگاه‌های آنها را در دفاع از سرزمین و تمامیت ارضی آنها و مقدراتشان بیان می‌کند.ر

 

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920502001349

Read More 0 Comments

Sat

20

Jul

2013

آمریکا پشت همپیمانانش را خالی می‌کند/ معادله جدید مقاومت لبنان برای جنگ آینده

5- فارسی (Farsi)

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی جمعه شب خود تاکید کرد، اسرائیل در جنگ آینده باید پیش از حمله به بیروت نگران شهرهای شمالی فلسطین اشغالی باشد و فکر تجاوز به لبنان دیگر برای اسرائیل آسان نیست.ر

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان جمعه شب در جشن افطار مرکزی هیئت حمایت از مقاومت اسلامی سخنرانی کرد.ر

دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنان خود را که به طور مستقیم از شبکه های عربی از جمله المنار پخش می شد، با این گفته آغاز کرد که مقاومت در لبنان دارای دیدگاه، اهداف، وظیفه و خط مشی روشنی است که از ابتدا از بینش و آگاهی برخوردار بود و همین موجب شد تا هر کس در این مقاومت بداند، کجا می‌رود و چه می‌کند. در حالی‌که این شفافیت دیدگاه و بینش را باید به ایمان و عزم و اراده مقاومت افزود.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920429000001

Read More 0 Comments

Fri

19

Jul

2013

نصرالله: ملت لبنان حمایت‌های بزرگ ایران از مقاومت را فراموش نمی‌کند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

سید «حسن نصرالله» ضمن قدردانی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران به خاطر ارسال پیام تبریک به مناسبت پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه، بر ایفای نقش بزرگ ایران در کنار مبارزان ملت شریف لبنان و مجاهدان مقاومت در تحقق این پیروزی قدردانی کرد.ر

نصرالله تاکید کرد که ملت لبنان ممکن نیست حمایت های بزرگ جمهوری اسلامی ایران از مقاومت لبنان را فراموش کند.ر

مقامات ایرانی از جمله«محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی، «علی اکبر صالحی» وزیر خارجه و «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارسال تلگرافهای جداگانه به نصرالله، پیروزی بزرگ مقاومت در جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان را تبریک گفت.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920428000066

دبیرکل حزب‌الله لبنان از مسئولان جمهوری اسلامی به خاطر ارسال پیام تبریک به مناسبت پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه قدردانی کرد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920428000066#sthash.5X1eruA1.dpuf

 

 

Read More 0 Comments

Wed

17

Jul

2013

کمدین کویتی حاضر به تقلید و تمسخر سیدحسن نصرالله نشد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

کمدین کویتی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند، از کار با این برنامه شبکه ام.بی.سی. کناره‌گیری کرد.ر

 

به گزارش فارس به نقل از المنار، منابع نزدیک به «داوود حسین» کمدین کویتی اعلام کردند وی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند تا شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند از این برنامه کناره‌گیری کرده است. بنابر این گزارش وی با اعتراض به این خواسته این برنامه را برای تکریم شخصیت‌های دینی و مقابله با سیاسی کردن هنر تحریم کرده و گفته است حاضر نیست در تسویه حساب‌های سیاسی حاضر شود.ر

 

پس از انتشار این خبر در فضای مجازی، فعالان شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی ضمن تحسین اقدام این کمدین کویتی تصمیم وی را شجاعانه خوانده و الگو گرفتن از او توسط دیگر هنرمندان را خواستار شدند.ر

به نقل از پایگاه خبری المنار، منابع نزدیک به «داوود حسین» کمدین کویتی اعلام کردند وی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند تا شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند از این برنامه کناره‌گیری کرده است.

بنابر این گزارش وی با اعتراض به این خواسته این برنامه را برای تکریم شخصیت‌های دینی و مقابله با سیاسی کردن هنر تحریم کرده و گفته است حاضر نیست در تسویه حساب‌های سیاسی حاضر شود.

پس از انتشار این خبر در فضای مجازی، فعالان شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی ضمن تحسین اقدام این کمدین کویتی تصمیم وی را شجاعانه خوانده و الگو گرفتن از او توسط دیگر هنرمندان را خواستار شدند.

به گزارش فارس، برنامه کمدی «وای فای» از جمله کمدی‌های معروف در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است که همه ساله توسط شبکه سعودی «mbc» پخش می‌شود.

در این برنامه کمدی که هر قسمت آن داستان مجزای خود را دارد چهره‌های رسانه‌ای، سیاسی، هنری و فعالان اجتماعی در جهان عرب به سخره گرفته می‌شوند که بارها داستان‌های آن تنش‌زا شده است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000504#sthash.QVZioqGm.dpuf
کمدین کویتی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند، از کار با این برنامه شبکه «mbc» کناره‌گیری کرد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000504#sthash.QVZioqGm.dpuf
کمدین کویتی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند، از کار با این برنامه شبکه «mbc» کناره‌گیری کرد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000504#sthash.QVZioqGm.dpuf
کمدین کویتی پس از آنکه تهیه‌کنندگان برنامه کمدی «وای فای» از او خواستند شخصیت سیدحسن نصرالله را تقلید و تمسخر کند، از کار با این برنامه شبکه «mbc» کناره‌گیری کرد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000504#sthash.QVZioqGm.dpuf
Read More 0 Comments

Wed

17

Jul

2013

الاخبار: میشل عون با سید حسن نصرالله دیدار کرد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

رسانه‌های لبنانی از دیدار میشل عون با سید حسن نصرالله لبنان که یک‌شنبه شب انجام شده، خبر دادند.ر

وزنامه لبنانی الاخبار اعلام کرد که میشل عون و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دو روز پیش با هم دیدار کرده‌اند، الاخبار فضای این دیدار را ممتاز خوانده و تاکید کرد که دو طرف توافق کردند که انجام این دیدار را رد یا تایید نکنند.ر

النهار نیز با تاکید بر اینکه این دیدار انجام شده، اعلام کرد که زمان احتمالی این دیدار یکشنبه شب بوده و برای خلوت بودن مسیر تردد این زمان انتخاب شده است.ر

در همین راستا ابراهیم الموسوی مسئول روابط عمومی حزب الله لبنان گفت که نمی‌تواند انجام این دیدار بین میشل عون  و سید حسن نصرالله را رد یا تایید کند.ر

الحدث نیوز نیز نوشت که میشل عون بعد از نشست هفتگی خود با اعضای فراکسیون «تغییر و اصلاح« بدون رد یا تایید انجام این دیدار گفت که این دیدار انجام خواهد شد و اگر امروز انجام نشود، یک روز دیگر انجام خواهد شد.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000309

Read More 0 Comments

Mon

15

Jul

2013

خاطره جالب نصرالله برای آیت‌الله مصباح

فارسی (Farsi)

خبرگزاری فارس

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: در آن روزگار مسلمانان وعده‌های الهی را بیشتر باور می‌کردند اما امروز تعداد زیادی از انسان‌ها به چنین چیزی اعتقاد ندارند اما جنگ 33 روزه حزب‌الله و رژیم صهیونیستی نشان داد که وعده‌های الهی تحقق‌پذیر هستند و همواره به یاری مسلمانان می‌شتابند.ر

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه این خاطره را خود از سید حسن نصرالله شنیده است که سربازان اسرائیلی پس از حمله به سرعت عقب می‌نشستند عنوان داشت: دبیرکل حزب‌الله بیان می‌کرد وقتی فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی دلیل این کار را از سربازانشان می‌پرسیدند آنها می‌گفتند ما سپاهیانی سفیدپوش و شمشیر به دست را دیده‌ایم که به سمت ما می‌آمدند و حمله می‌کردند و همین مسائل را در مصاحبه‌های تلویزیونی خود هم عنوان کرده بودند.ر

وی اضافه کرد: نمونه‌های امداد غیبی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی هم دیده شد اما اینکه سربازانی سفیدپوش با شمشیر به دشمن حمله کنند گزارش نشده بود.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920424000041

Read More 0 Comments

Sat

13

Jul

2013

سخنرانی سید حسن نصرالله در ماه رمضان

 

فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب الله لبنان جمعه، 28 تیر سخنرانی خواهد کرد.ر

به گزارش المنار، دبیرکل حزب الله لبنان جمعه، 28 تیر سخنرانی خواهد کرد.ر

سید حسن نصرالله در مراسم افطار سالانه‌ هیئت مقاومت اسلامی لبنان سخنرانی می کند.ر

در این مراسم قرار است دبیرکل حزب الله در خصوص آخرین تحولات منطقه و جهان سخن بگوید.ر

 

Read More 0 Comments

Fri

12

Jul

2013

اعتماد کامل سیدحسن نصرالله به میشل عون

مييشل عون- سيد حسن نصرالله
مييشل عون- سيد حسن نصرالله

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم

ایگاه الاخبار به نقل از منابع وابسته به حزب‌الله اعلام کرد: روابط موجود میان جریان ملی آزاد به‌رهبری میشل عون با حزب‌الله روابطی استراتژیک است.ر

این منابع بیان کردند: برخی اختلاف نظرات درباره پرونده‌های داخلی لبنان وجود دارد و این موضوعی طبیعی است و ائتلاف میان حزب‌الله و عون ائتلاف آزادگان است و به هیچ سفارتخانه یا طرف خارجی ارتباطی ندارد.

از سوی دیگر الاخبار به نقل از منابع وابسته به هشت مارس بیان کرد: میشل عون رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان و رهبر جریان ملی آزاد دیدگاه مشابهی با گروه هشت مارس به‌ویژه درباره مقاومت لبنان و موضوع سوریه دارد.ر

این منابع افزودند: در موضوع سوریه تفسیر میشل عون همانند دیدگاه محور مقاومت است و درباره جریان‌های تکفیری نیز موضعی روشن و قوی دارد و درباره مقاومت لبنان نیز مشابه هشت مارس موضعی ثابت دارد.

الاخبار به نقل از منابع لبنانی آورده است: سیدحسن نصرالله اعتماد کاملی به ژنرال میشل عون دارد و عون بر گردن مقاومت حق دارد.ر

الاخبار می‌نویسد: آنچه برای حزب‌الله اهمیت دارد حفظ رابطه با عون به‌موازات وحدت شیعیان (اشاره به موضوع رابطه با نبیه بری رئیس مجلس لبنان) است. درباره موضوع فرمانده ارتش نیز حزب‌الله با توجه به مشغولیت‌های فراوانی که دارد توجه زیادی به این موضوع ندارد هرچند که منابع وابسته به حزب‌الله حفظ مؤسسه نظامی و عملکرد کنونی آن تحشت فرماندهی جان قهوجی را مطلوب ارزیابی می‌کنند به‌ویژه که با توجه به دودستگی و شکاف کنونی میان سیاست‌مداران لبنانی امکان فرمانده دیگری وجود ندارد.ر

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/96109

 

Read More 0 Comments

Wed

10

Jul

2013

لبناني ها منتظر اعلام مواضع سيد حسن نصرالله هستند

فارسی (Farsi)

خبرگزاری ایرنا

شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: طرفداران حزب الله و کادر سیاسی در لبنان منتظر اظهار نظر سید حسن نصرالله در خصوص انفجار روز سه شنبه در بیروت هستند.ر

گزارشگر این شبکه در بیروت گفت: گروه های امدادی در حال پاکسازی منطقه هستند. از نظر ساکنان این منطقه که به حوادثی از این دست عادت کرده اند، این حادثه اتفاق بد دیگری است. وزیر بهداشت شمار زخمی شدگان را پنجاه و سه نفر اعلام کرده است. هنوز خبری از تلفات احتمالی این حادثه منتشر نشده است. حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان احتمالا در ساعات آینده در این باره اظهار نظر خواهد کرد. نه تنها طرفداران حزب الله بلکه کادر سیاسی لبنان نیز منتظر اظهارات وی هستند. مقامات لبنانی و سیاستمداران در این کشور خواستار مذاکره بین لبنانی ها شدند و این حادثه را محکوم کردند.ر

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2005546

Read More 0 Comments

Fri

05

Jul

2013

عباس براي ديدار با سيد حسن نصرالله اعلام آمادگي کرد

فارسی (Farsi)

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای دیدار با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اعلام آمادگی کرد.ر
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، محمود عباس که به لبنان سفر کرده است تاکید کرد دیدار با سید حسن نصرالله از قبل هماهنگ نشده است.ر
عباس گفت: روابط جنبش حماس با سوریه و بعضی کشورهای عربی به علت سیاست های مبهم این جنبش تحت تاثیر قرار گرفته استر.ر
وی تاکید کرد قدس باید پایتخت کشور فلسطین باشد.ر

www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2000086

 

 

 

Read More 0 Comments

Wed

03

Jul

2013

درايت سيدحسن نصرالله بسيار هراس‌انگيز است

فارسی (Farsi)

روزنامه کیهان

يک روزنامه صهيونيستي از آمادگي رزمي بالاي حزب الله لبنان خبر داد و نوشت: موشک‌هاي حزب‌الله اکنون به 80 هزار فروند رسيده است.ر
جروزالم پست در گزارش خود نوشت: حزب‌الله در حال آماده‌سازي خود براي جنگ قريب‌الوقوع با اسرائيل است. اين گروه برخي از مناطق شيعه‌نشين در جنوب لبنان را به انبارهاي سلاح و پناهگاه‌هايي براي رزمندگان خود تبديل کرده و اين امر نشان‌دهنده اين است که حزب‌الله خود را براي جنگي نزديک با اسرائيل آماده مي‌کند.ر
جروزالم پست نوشت: نيروهاي حزب‌الله با لباس شخصي، موشک‌هاي زيادي را که تعداد آنها به 80 هزار مي‌رسد، به مناطق شيعه‌نشين در نزديکي مرز اسرائيل منتقل کرده‌اند.ر
جروزالم پست تصريح مي‌کند که اين گزارش از سوي يگان اطلاعاتي نورس طي ماه‌هاي اخير تهيه شده است.ر
محافل امنيتي و اطلاعاتي رژيم صهيونيستي سال گذشته، توان موشکي حزب‌الله را 60 هزار فروند برآورد مي‌کردند.ر
آخرين مصاف حزب‌الله و ارتش رژيم صهيونيستي مربوط به 7 سال پيش يعني سال 2006 ميلادي است.ر
در همين حال يديعوت آحارونوت ديگر روزنامه چاپ فلسطين اشغالي از فعاليت يک تيم تحقيق و بررسي ويژه متشکل از تحليلگران امنيتي، مستشرقين و روان‌شناسان براي تحليل شخصيت سيدحسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان خبر داد و نوشت: اين 15 نفر شامل تحليلگران امنيتي، شرق‌شناس و روان‌شناس در تلاشند شخصيت سيدحسن نصرالله را تحليل کنند. آنها دائما پروفايل او را به روز مي‌کنند حتي تحرکات دست و بدن او را زير نظر دارند. کارشناسان مذکور مي‌کوشند تا بفهمند در ذهن دبيرکل حزب‌الله چه مي‌گذرد.ر
در گزارش يديعوت آحارونوت به نقل از يکي از محققان عضو تيم ويژه آمده است: سيدحسن نصرالله شخصا اخبار روزمره‌اش را از رسانه‌ها مي‌گيرد و تمايل بسياري دارد تا ظهور علني داشته باشد. نصرالله به طرز بسيار وحشتناکي فهيم است، به هيچ وجه از مرگ نمي‌ترسد، کاملا معتقد است که آينده از آن آنهاست، اما در عين حال اعتقاد دارد که بايد بر احتمالات ناگهاني و پيش‌بيني نشده غلبه کرد. برخلاف تصورات، او خيلي در پناهگاه به سر نمي‌برد.ر
داني رابنشتاين، مستشرق اسرائيلي در اين باره مي‌گويد: نصرالله داراي شخصيت عظيمي است بر رويکرد فلسطيني‌ها و افکار عمومي اعراب کاملا تسلط دارد. اشراف او بر جامعه عربي و افکار عمومي اعراب حتي فراتر از عبدالناصر است. عبدالناصر فقط شش روز توانست اسرائيلي‌ها را نگران کند اما سيدحسن نصرالله چهار سال، يک چهارم اسرائيلي‌ها را به خاطر جنگ 2006 زنداني کرد. نصرالله بزرگترين صندوق اسرار حزب‌الله محسوب مي‌شود.ر

http://www.kayhan.ir/920412/2.htm#N208

Read More 0 Comments

Tue

02

Jul

2013

انتخابات اخير ايران نشان از رويكرد صحيح اين كشور دارد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری ایرنا

روزنامه لبناني السفير روز سه شنبه از ديدار سيد حسن نصرالله دبير كل حزب الله با اعضاي اصلي و رهبران مقاومت اسلامي لبنان خبر داد.ر
به نوشته اين روزنامه، دبير كل حزب الله طي سخناني با تاكيد بر اينكه انتخابات ايران، بهترين نمونه دمكراسي مردمي را در زير سايه ولي فقيه به نمايش گذاشت، خاطر نشان كرد: نتيجه انتخابات به مصلحت ايران و ملت اين كشور بود و نشان داد كه آيت الله علي خامنه اي كاملا در مسير بي طرفي قدم بر مي دارد و بايد دانست كه تمام هجمه هاي وارد شده به ايران، تاثيري بر خط و مشي اين كشور ندارد. ر
نصرالله با تاكيد بر اينكه تحولات جاري خاورميانه در راستاي منافع نيروهاي مقاومت در منطقه است، افزود: طي روزهاي پيش رو، مشخص مي شود كه تصميماتي كه طي دو سال اخير در رابطه با اوضاع لبنان و سوريه گرفته شده، درست بوده است.ر
وي با تاكيد بر روابط مستحكم حزب الله با جنبش حماس افزود: شايعات در خصوص مشاركت نيروهاي حماس در بحران سوريه صحيح نيست و تماس هاي حزب الله با مسوولان اين جنبش ادامه دارد و در خصوص مقابله با فتنه هاي مذهبي ، همكاري خوبي بين طرفين صورت مي گيرد. ر
به نوشته السفير، اين سخنان نصرالله در راستاي اقدامات حزب الله به منظور پيش گرفتن سياستي رسانه اي جديد به منظور مقابله با حمله هاي تبليغاتي عليه مقاومت به ويژه پس از حوادث اخير شهر صيدا بيان مي شود. ر
اين روزنامه ادامه داد: هجوم گسترده اي از سوي برخي احزاب سياسي به ويژه جريان المستقبل عليه حزب الله به راه افتاده و در اين خصوص، به برخي از مسوولان حزب الله اجازه داده شده كه به منظور مقابله با اين هجمه ها، سخنراني هايي داشته باشند.ر

http://www.irna.com/html/1392/13920411/80720857.htm

Read More 0 Comments

Sun

23

Jun

2013

چطور عاشق مهدی شویم؟

نصرالله Nasrallah
نصرالله Nasrallah

فارسی (Farsi)

moqawama.ir

مهدی (علیه السلام) امام زمان ماست. خب البته ما به ایشان ایمان و اعتقاد داریم ولی رابطه‌ی ما با ایشان در چه سطحی است؟ آیا به مرحله‌ی علاقه می‌رسد؟ و اگر به مرحله‌ی علاقه می‌رسد، چه سطحی از علاقه؟ آیا از آن نوع علاقه‌ای که فرزدق می‌گوید که: قلب‌هایشان با توست و شمشیرهایشان علیه تو؟ آیا دعای ما به درگاه خداوند که در فرج ایشان تعجیل نماید و درخواستمان از صاحب الزمان که جنبش و ظهورش را جلو بیاندازد مانند نامه‌های اهل کوفه است؟ یا مانند موضع‌گیری یاران حسین در شب عاشورا؟ اگر در دل محبتی داریم در چه سطحی است؟ آیا فقط به درجه‌ی قربانی کردن برخی عزیزان می‌رسد؟ یا فداکردن همه‌ی عزیزان برای این امام عزیز، دوست‌داشتنی، پسر دختر رسول الله و باقی‌مانده‌ی رسول الله، انبیاء، پیامبران، اوصیا، بزرگان و دوستان خدا در زمین؟ رابطه‌مان با امام‌مان (صلوات الله و سلامه علیه) چگونه است؟ و سؤالات بسیار دیگری…ر

http://www.moqawama.ir/?speech=910903&title=%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA_%D8%B3%DB%8C%D8%AF_%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D8%AF%D8%B1_%D8%B4%D8%A8_%D9%86%D9%87%D9%85_%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%85_1434#imam_mahdi

Read More 0 Comments

Fri

21

Jun

2013

سید حسن نصرالله دلایل مداخله حزب‌الله در سوریه را بازگو کرد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری ایسنا

وگدانف ادامه داد: در گفت‌وگوهایی که با نصرالله داشتیم او اعلام کرد، بحران سوریه از دو سال قبل آغاز شده اما حزب‌الله لبنان به تازگی وارد درگیری‌های سوریه شده است.ر

وی افزود: نصرالله به من گفت که مداخله حزب‌الله در سوریه تنها زمانی آغاز شد که مخالفان مسلح به نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه رسیده بودند و هزاران فرد مسلح که در کنار آن‌ها گروه‌های خارجی و تکفیری هم وجود داشتند وارد دمشق شدند. حزب‌الله نیز وضعیت را بررسی کرده و زمانی که به این نتیجه رسید که خطر جدی سقوط دمشق وجود دارد تصمیم گرفت وارد عمل شده و به دوستان و هم‌پیمانانش در دمشق کمک کند.ر

بوگدانف خاطرنشان کرد: نصرالله به من اعلام کرد که میشل سلیمان، رئیس جمهوری لبنان در آغاز سال جاری میلادی به مسکو آمده و از اعلامیه بعبدا و سیاست‌ خویشتن‌داری سخن گفته است. حزب‌الله به ابلاغیه بعبدا پایبند است اما زمانی که اوضاع سوریه را مشاهده کرد و دید دیگر گروه‌ها از لبنان به سوریه نیرو می‌فرستند و گروه‌های تکفیری به جشن پیروزی در دمشق نزدیک می‌شوند، از روی ضرورت وارد عمل شدند.ر

 بنا به گفته معاون وزیر خارجه روسیه، نصرالله در دیدارش با بوگدانف تاکید کرد: حزب‌الله پایگاه مردمی گسترده‌ای دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. ما تاثیر کنونی بحران سوریه بر لبنان و همه کشورهای منطقه را درک می‌کنیم لذا می‌خواهیم هرچه سریعتر راهکار سیاسی در سوریه آغاز شود. ر

http://isna.ir/fa/news/92033118871/%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%D9%87-%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%AF

Read More 2 Comments

Wed

19

Jun

2013

شبی که سید حسن نصرالله تا صبح گریست

فارسی (Farsi)

moodkerbes.com

اخبار حمله به روستا را با کمال وقاحت و وحشیگری و افتخار منتشر کردند و به قتل 60 شیعه اعتراف نمودند. خصوصا قتل سیدی که با فرزندانش سر بریده شد. خبر کشتار از منابع تروریستها بود و به سرعت در دنیا منتشر شد (نمونه). وقتی این خبر به سید حسن نصرالله رسید آن شب تا صبح گریست. ر

سید حسن عزیز چقدر خون دل می خورد این روزها. دعا کنیم برای دل مهربانش.ر

به راستی که مردان حق، همگی شیران روز و زاهدان شب اند و با دشمنان سرسخت و مقتدر و با دوستان مهربان اند.ر

http://moodkerbes.mihanblog.com/post/222

Read More 3 Comments

Tue

18

Jun

2013

حکایت حکم فرماندهی سید حسن نصرالله در 18 سالگی

شهید دکتر مصطفی چمران
شهید دکتر مصطفی چمران

فارسی (Farsi)

خبرگزاری مهر

از مصاحبه مطبوعاتی مهدی چمران (برادر شهید مصطفی چمران):ر

دانه های مقاومت اسلامی و درخت تناور اسلامی در لبنان در آن زمان کاشته شد و مقاومت اسلامی از آن زمان آغاز شد. سید حسن نصرالله در سن 18 سالگی از شهید چمران حکم فرماندهی ناحیه ای را در روستایش می گیرد. نصراله می گوید من خیلی جوانم اما شهید می گوید من به جوانان شجاع و نترس احتیاج دارم.ر

http://www.mehrnews.com/detail/News/2079579

Read More 0 Comments

Sun

16

Jun

2013

پیام تبریک سیدحسن نصرالله به منتخب ملت ایران

فارسی (Farsi)

خبرگزاری تسنیم
پیام تبریک سیدحسن نصرالله به منتخب ملت ایران

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در پیامی به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران، پیروزی وی را در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.ر

متن این پیام به این شرح است:ر

 

رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران

حجة الاسلام و المسلمین شیخ حسن روحانی (دامه عزه)ر

سلام علکیم

"ما در حزب‌الله لبنان به همراه تمامی مجاهدان و آزادگان در این کشور مقاوم، به شما بالاترین تبریک ها و تحیات وارده به مناسبت دریافت رای شایسته مردم ایران بر اساس این اعتماد بزرگ مردم ایران و انتخاب شما به عنوان رئیس جمهور مبارک اسلامی ایران در یک حماسه سیاسی و مردمی و تاریخی که در دنیای امروز ما بی نظیر است را تبریک می‌گوئیم. حماسه‌ای که لبیک به ندای رهبر معظم امام خامنه‌ای(دام ظله) صورت گرفت و آرزوی گرانقدر او محقق شد.ر

آقای رئیس؛

این حماسه سیاسی که با انتخاب مبارک شما به تحقق پیوست  آرزوها و امیدهای مردم ایران و همچنین تمامی دوستان و محبان و برادران شما در ملت‌های عربی و اسلامی و مستضعف را زنده کرد.ر

آقای رئیس؛

ما به شما و همچنین خودمان این انتخاب شایسته و خوب را که مورد توجه خداوند متعال است تبریک می‌گوئیم و خاشعانه از خداوند متعال می‌خواهیم که شما را حفظ کند و شما را کمک و تایید که در دولت تدبیر و امید تمامی‌ خواسته‌ها و آرزوها را محقق سازید.ر

 

دبیر کل حزب الله لبنان

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/78992

 

Read More 0 Comments

Sat

15

Jun

2013

انتخابات ایران جشن دموکراسی بود- نیمی از دنیا با مقاومت است

7- فارسی (Farsi)

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه نیمی از دنیا با مقاومت است، حملات موشکی و رسانه‌ای را در مواضع این حزب بی‌تاثیر دانست و تاکید کرد حزب‌الله، آخرین گروه لبنانی مداخله‌کننده در سوریه بود.ر

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم روز جانباز مقاوم گفت که در این مناسبت ارزشمند و در این فضای عید و مناسبت‌های زیبا و عزیز از شما که از مکان‌های متعدد نظیر ضاحیه، بعلبک، النبطیه و دیر قانون به اینجا آمده‌اید، تشکر می‌کنم و این اعیاد شعبانیه را به شما تبریک می‌گویم.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920324001941

Read More 0 Comments

Sun

09

Jun

2013

تشریح مرحله بعد از القصیر در سخنرانی جمعه سید حسن نصرالله

فارسی (Farsi)
خبرگزاری فارس

روزنامه النهار با اشاره به سخنرانی روز جمعه دبیرکل حزب‌الله نوشت که وی به تشریح تحولات بعد از پیروزی القصیر و تحولات سیاسی و امنیتی لبنان می‌پردازد.ر

 

روزنامه النهار لبنان با اشاره به اینکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه آینده 14 ماه جاری میلادی به مناسبت روز جانباز سخنرانی خواهد کرد، تاکید کرد که این سخنرانی در مورد تحولات بعد از درگیری در القصیر خواهد بود.ر

النهار به نقل از برخی منابع نوشت که نصرالله در این سخنرانی علاوه بر تشریح تحولات بعد از پیروزی در القصیر در عرصه منطقه‌ای به موضوعات سیاسی و امنیت داخلی نیز اشاره خواهد کرد.ر

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920319000956

Read More 0 Comments

Sat

08

Jun

2013

تمجید مجری زن مشهور از نصرالله

کوثر البشراوی
کوثر البشراوی

فارسی (Farsi)

مشرق

كوثر البشراوي يكي از گويندگان مشهور عرب، اعراب را به عنوان كساني كه حرف مي‌زنند ولي عمل نمي‌كنند توصيف مي‌نمايد و خطاب به سيدحسن نصرالله مي‌گويد اينكه تو اهل عمل هستي نشانه اينست كه عرب نيستي.ر

كوثر البشراوي يكي از گويندگان مشهور عرب كه با شبكه‌هاي خبري الجزيره، العربيه و ام. بي. سي همكاري دارد، در تازه‌ترين سروده خود به شيوه‌اي خاص از سيد حسن نصرالله تمجيد كرده است.ر
او در سروده خود كه پس از آزادي شهر القصير از لوث تروريست‌ها منتشر شده است، اعراب را به عنوان كساني كه حرف مي‌زنند ولي عمل نمي‌كنند توصيف مي‌نمايد و خطاب به سيدحسن نصرالله مي‌گويد اينكه تو اهل عمل هستي نشانه اينست كه عرب نيستي.ر
وي در پايان اين سفر، بوسيدن پاي سيد حسن نصرالله را افتخاري براي خود مي‌داند.ر
Read More 1 Comments

Sat

08

Jun

2013

عکس شهید مغنیه از سیدحسن‌نصرالله و حداد عادل

HadadAdel- Nasrallah
HadadAdel- Nasrallah

فارسی (Farsi)

مشرق

در آخر مادر بنده فرمودند بیایید و عکسی یادگاری با ایشان و تیم همراهشان داشته باشیم، بنده به حاج رضوان گفتم اگر می شود بایستید تا عکسی بگیرم، حاج رضوان فرمودند نه، شما دوربین را به من بدهید تا من از شما عکس بگیرم، حیف است شما در عکس نباشید.ر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/221303/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%BA%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%AD%D8%B3%D9%86%E2%80%8C%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84

Read More 0 Comments

Thu

06

Jun

2013

جوانانی که پیروزی روی پیشانی‌هایشان حک شده بود

جوانانی که پیروزی روی پیشانی‌هایشان حک شده بود

فارسی (Farsi)

Moqawama.ir

سید حسن نصرالله: در آن دیدار سید عباس از طرف مجموعه صحبت کرد. قاعدتا وقت برای صحبت طولانی نبود. سید عباس بسیار خلاصه به امام(رحمت الله علیه) گفت: ما گروهی از روحانیون و جوانان لبنانی هستیم که تصمیم گرفته‌ایم در برابر اشغال اسرائیل مقاومت کنیم. اسرائیل کشور ما را اشغال کرده. و به واسطه‌ی این که حضرتعالی امام و مرجع ما هستید به تأیید و راهنمایی‌های شما نیازمندیم.ر

http://www.moqawama.ir/?podcast=fiat_il_muminat_il_muntasira

Read More 0 Comments

Wed

29

May

2013

مفتی وهابی: ایران، نصرالله را ترور خواهد کرد

فارسی (Farsi)

خبرگزاری شفقنا

«شیخ محمد العریفی» از مفتی های سرشناس وهابی عربستان در اظهاراتی توهین آمیز با توصیف ایران به «مجوس» و «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به «لات» مدعی شد: ایران همپیمان خود را پس از رسوایی هایی که به دنبال حمایت از نظام بشار اسد به بار آورده است، ترور می کند تا وی با اسرار و رموز خود بمیرد.ر

http://www.shafaqna.com/persian/other-services/chosen/item/43199-%D9%85%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D9%88%D9%87%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF.html

Read More 0 Comments

Wed

29

May

2013

تبریک بیش از 80 شخصیت اردنی به سید حسن نصرالله

فارسی (Farsi)

شبکه العالم

هشتاد و نه شخصیت اردنی در نامه ای به دبیرکل حزب الله لبنان، روز مقاومت و آزاد سازی را به وی تبریک گفته و جنگ در کنار نظام سوریه را "واجب حتمی" دانستند.ر
در این نامه که نظامیان عشایر مختلف، نمایندگان فعلی و سابق پارلمان و شماری از دانشگاهیان اردنی از امضا کنندگان آن هستند، سالروز پیروزی مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی و مزدوران آن در سال 2000 و آزادی بیشتر اراضی لبنانی از دست اشغالگران به سید حسن نصرالله تبریک گفته شده است.ر
این شخصیتهای اردنی تأکید کردند که درباره مواضع شجاعانه سید حسن نصرالله در مراسم روز آزادی و مقاومت و اعلام حضور مقاومت در کنار ارتش سوریه در مقابل حملات تکفیری‌ها که از سوی ائتلاف آمریکایی – ترکی – عربی – و صهیونیستی حمایت می شوند، احساس سربلندی و افتخار می کنند.ر
Read More 0 Comments

Mon

27

May

2013

واکنش منفی آمریکا و متحدانش به اظهارات دبیرکل حزب‌الله

فارسی (Farsi)

خبرگزاری ایسنا

در پی سخنرانی اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی مقاومت و آزاد سازی جنوب لبنان، جمعی از مقامات کشورهای عربی و طرفداران مخالفان نظام سوریه و در راس آنها آمریکا واکنش‌های منفی به این اظهارات نشان دادند.ر

جاش ارنست، معاون سخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان مبنی بر مداخله در درگیری‌های سوریه تاکیدی است بر اینکه سوریه نیاز شدیدی به گذار سیاسی و دموکراتیک دارد.ر

http://isna.ir/fa/news/92030603169/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%85%D9%86%D9%81%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D9%84

Read More 0 Comments

Sun

26

May

2013

وزیر خارجه بحرین نصرالله را تروریست خواند!ر

فارسی (Farsi)

شبکه العالم

وزیر خارجه بحرین در صفحه توییترنوشت: نصرالله تروریست علیه امت اسلام اعلام جنگ داد، متوقف کردن وی و نجات لبنان از چنگال این فرد، وظیفه قومی و دینی همه ما است. ر

سید حسن نصرالله روز گذشته ضمن وعده پیروزی در سوریه گفته بود: تهدید اروپا در زمینه قراردادن نام حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی برای ما بی اهمیت است.ر

http://fa.alalam.ir/news/1478170

0 Comments