Nasrullah Lübnan'ın durumu ve Suriye krizini değerlendirdi

9- Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah genel sekreteri, Lübnan halkının kahir ekseriyetinin, kanunların belirttiği tarihte Lübnan'da yeni cumhurbaşkanının seçilmesini istediğini belirtti.

İRNA'nın bildirdiğine göre Seyyid Hasan Nasrullah dün akşam Lübnan el-Menar TV kanalı tarafından canlı olarak yayınlanan video konferansta yaptığı açıklamada Lübnan halkının çoğunun belirlenen yasal tarihte cumhurbaşkanlık seçimlerinin yapılmasını istediğini, buna göre direnişin de savunma stratejisi ve diğer konularla ilgili görüşmelere katılacağını belirtti.

Nasrullah ayrıca başta Trablus ve Beka olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde güvenlik sorunlarının çözümlenmesi için işbirliğine vurgu yaparak, suçlamalardan uzak yeni cumhurbaşkanının seçilmesini istedi.

Lübnan Hizbullah lideri, direnişin hiçbir tarafı göz ardı etmek istemediğine işaretle, günümüzde Lübnan'da huzurun sağlanması için ortamın hazır olduğunu, fakat Siyonist rejimin en büyük sorun olduğunu ve bazılarının ise bu sorunu görmezden gelmeye çalıştığını belirtti…..

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/312681-nasrullah-l%C3%BCbnan-%C4%B1n-durumu-ve-suriye-krizini-de%C4%9Ferlendirdi

Write a comment

Comments: 0