Nasrullah'tan İslam ülkelerine ırkçı İsrail'in tehdidi konusunda eleştiri

9Türkçe (Turkish)

Nasrullah'tan İslam ülkelerine ırkçı İsrail'in tehdidi konusunda eleştiri

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Nasrallah, ABD ve ırkçı İsrail'i, ülkedeki "tekfirci grupları desteklemekle" suçladı. "Hizbullah'ın şehit liderlerini anma" töreninde konuşan Nasrallah, ülkedeki patlamaları gerçekleştirenlerin tekfirci gruplar olduğunu belirterek,  ABD ve ırkçı İsrail'i, çıkarlarını elde edebilmek için bu grupları desteklemekle suçladı ve Lübnanlıları fitnelere karşı koymak için birlik olmaya çağırdı. Bu grupların önceliğinin Suriye'yi yok etmek ve daha sonra da Lübnan'a gelmek olduğunu belirten Nasrallah, bunların Suriye-Lübnan sınırını ele geçirmeleri ve Lübnan'a gelmelerine karşı uyarıda bulunarak, meselenin vakit meselesi olduğunu söyledi.

Lübnan'ın, içinde ırkçı İsrail'e karşı en büyük tehlike teşkil eden direniş bulunması nedeniyle tekfirci grupların hedefinde olduğunu belirten Nasrallah, "Eğer bu gruplar Suriye'de başarılı olursa Suriye, Afganistan'dan daha kötü olur" dedi.

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/310439-nasrullah-tan-islam-%C3%BClkelerine-%C4%B1rk%C3%A7%C4%B1-israil-in-tehdidi-konusunda-ele%C5%9Ftiri

Write a comment

Comments: 0