Nasrullah'tan Suriye krizinin çözümü zaruretine vurgu

9Türkçe (Turkish)

Lübnan Hizbullah hareketi lideri, Suriye krizinin diplomatik yollarla çözümlenmesi zaruretini vurguladı.

Tasnim haber ajansının bildirdiğine göre dün Beyrut'un güneyinde yer alan Zahiye bölgesinde video konferans aracılığı ile halka hitaben konuşan Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye krizinin diplomatik yollarla çözümlenmesi zaruretini vurgulayarak tüm ülkelerden bu krizin çözümlenmesi yönünde katkıda bulunmalarını istedi.

Suriye'de terör saldırıları sonucu çok sayıda suçsuz insanın hayatını kaybettiğini hatırlatan Nasrullah, artık tüm dünyanın Suriye krizinin tek çözüm yolunun diplomatik görüşmeler olduğunu sonucuna vardığını bildirdi.

Hizbullah lideri ayrıca Suudi Arabistan'ın savaş yorgunu ülkede bir siyasi çözümü engelleme niyetinde olduğunu da belirtti.

Suudi Arabistan'ın "Suriye'de siyasi bir çözüm umutları" yüzünden "çok kızgın" olduğunu açıklayan Hizbullah lideri, Riyad'ın on binlerce savaşçı göndererek ve yaklaşık 30 milyar dolar harcayarak Beşar Esad rejiminin çökmesi için çabaladığını söyledi.

Nasrullah, Cenevre 2 barış görüşmeleri için Suudi Arabistan'ın fırsatı kaçırmamasını tavsiye etti, "zamanın muhaliflerin yanında olmadığını" bildird

http://turkish.irib.ir/haberler/dis-haberler/item/290187-nasrullah-tan-suriye-krizinin-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm%C3%BC-zaruretine-vurgu

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Latoyia Didonato (Tuesday, 24 January 2017 02:51)


    Thanks for finally talking about > %blog_title% < Liked it!